Türkiye'nin finansal piyasalarında heyecan dorukta! LOAR şirketinin halka arzıyla ilgili detaylar netlik kazanıyor. Yatırımcılar, LOAR'ın halka arzının Türkiye'de gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merakla bekliyor. Şirketin stratejik planları, finansal performansı ve sektördeki konumu, yatırımcıların gözlerini LOAR halka arzı tarihine çevirmesine neden oluyor. Peki, LOAR halka arzı Türkiye'de var mı? LOAR halka arz ne zaman? İşte detaylar...

LOAR halka arzı Türkiye'de var mı?

Havacılık ve savunma bileşenleri üreticisi Loar Holdings, halka arz başvurusu yaptığını duyurdu. Arzın büyüklüğünü açıklamayan şirket, hisse senetlerini New York Borsası'nda "LOAR" sembolü altında listelemeyi planlıyor.

LOAR halka arz ne zaman? 

Loar Holdings, havacılık ve savunma bileşenleri üreticisi olarak faaliyet gösteren bir şirket, halka arz için başvuruda bulunduğunu duyurdu. Şirket, hisse senetlerini New York Borsası'nda "LOAR" sembolü altında listeleyerek halka açılmayı planlıyor. Bloomberg HT'nin raporuna göre, halka arzın sigortacıları arasında Jefferies, Citigroup ve Morgan Stanley gibi firmalar bulunuyor.

Loar, uçaklar için gerekli niş bileşenlerin tasarımı, üretimi ve satışında uzmanlaşmış bir şirkettir ve AGC, CAV ve Desser Aerospace gibi çeşitli şirketleri satın alarak yeni pazarlara girmeyi hedeflemektedir. 2012 yılında kurulan Loar'ın net satışları, 31 Aralık 2023 tarihinde sona eren yılda bir önceki yıla göre %33 artarak 317,5 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ