Günümüzde, iş başarısının temelini oluşturan faktörlerden biri olarak öne çıkan çalışan mutluluğu ve esenliği, işverenlerin öncelikli konuları arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalara göre, insan kaynakları departmanlarının birinci önceliği, çalışanlarının iyi olma halini sürdürmek ve desteklemek olarak belirlenmiş durumda.

LifeClub, bu içgörüden ilham alarak, şirketlerin çalışanları için kişiye özel esenlik programlarına duyduğu ihtiyaca yönelik çözümler sunuyor. LifeClub Sağlıklı Yaşam Hizmetleri, kurumlara özel olarak geliştirdiği "iyilik-sağlık" programlarıyla, çalışanlara kişiye özel bütünsel sağlık danışmanlığı imkanı sağlıyor. Bu programlar, hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı destekleyerek çalışanların iş performansını olumlu yönde etkiliyor.

Operasyonel kolaylık ve maliyet avantaj

LifeClub Genel Müdürü Elif Elkin, yaptığı açıklamada, "Çalışanlarının esenliğine önem veren şirketler, LifeClub Kurumsal üyelikleri ile çalışanlarına verdiği değeri gösteriyor" dedi. Elkin, esnek altyapıları sayesinde bireyin veya şirketin ihtiyacına göre üyeliklerin şekillendirilebildiğini vurgulayarak, şirketlere operasyonel kolaylık ve maliyet avantajı sağladıklarını belirtti.

LifeClub, şu anda farklı sektörlerden 25 iş ortağıyla iş birliği yapmakta. Elif Elkin, iş ortaklarının her geçen gün arttığını belirterek, şirketlerin ihtiyaçlarını analiz ettiklerini ve veri analizinin yanı sıra içgörü elde etmeye önem verdiklerini ifade etti.

LifeClub, İnsan Kaynakları ekipleri ile iş birliği yaparak, şirketlerin ihtiyaçlarına uygun üyelik tasarımları oluşturuyor. LifeClub Kurumsal üyelikleri başlatarak çalışanları bilgilendirdikten sonra periyodik raporlamalar yaparak ilerleme kaydediyor. Elkin, bu süreçte elde ettikleri verimlilik, maliyet avantajı ve çalışan memnuniyetiyle gurur duyduklarını belirtiyor.

LifeClub'ın sunduğu çeşitli modüllerle bir SuperApp olarak öne çıktığını belirten Elif Elkin, şirketlerin LifeClub uygulamasında bulunan diyet, hareket ve zihin sağlığı modüllerini tek bir noktadan çalışanlarına açabileceğini belirtiyor. Kurumsal iyilik sağlık için tasarlanan üyelikler, birebir diyetisyen, psikolog, fizyoterapist ve spor eğitmeni görüşmeleri gibi özel hizmetler sunuyor.

Kaynak: Kardelen BUĞDAY