Los Angeles Lakers'ın genç yeteneği Bronny James, Sacramento Kings ile oynanan Yaz Ligi maçında Lakers formasıyla ilk kez parkede yer aldı. Maçta, dokuzda iki şut isabetiyle dört sayı kaydeden Bronny, ilk profesyonel deneyiminde performansıyla dikkat çekti.

İlk Maçında Performansı

Bronny James'in Sacramento Kings karşısındaki ilk maçı, dokuzda iki şut isabetiyle dört sayı atarak geçti. Genç oyuncu, Lakers'ın 108-94'lük mağlubiyetinde sahada yer aldı.

Tarihi Bir An: LeBron ve Bronny James

LeBron James'in oğlu Bronny, geçtiğimiz ay NBA Draftı'nda Lakers tarafından 55. sıradan seçilerek tarihe geçti. Bu seçim, LeBron James aktif bir NBA oyuncusu iken draft edilen ilk oyuncu olma özelliğini taşıyor. Babası LeBron James ile birlikte aynı NBA takımında oynayan ilk baba-oğul çifti olacaklar.

Bronny, NBA kariyerine ilk adımını attığı bu maçta, babası LeBron James'in Las Vegas'taki ABD Olimpiyat takımıyla birlikte olduğu için birlikte sahaya çıkamadı.

Geçtiğimiz yıl bir üniversite salonunda antrenman sırasında kalp krizi geçiren ve daha sonra doğuştan kalp rahatsızlığı olduğu belirlenen Bronny James, bu engeli aşarak Lakers ile dört yıllık bir sözleşme imzaladı. Genç oyuncu, medyanın ve sosyal medyanın baskısına karşı güçlü duruşunu koruyarak, profesyonel kariyerine odaklanmaya devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi