Çeşme Belediye Başkanı seçilen Lal Denizli, seçim zaferinin ardından yaptığı açıklamada, uzun siyasi geçmişine ve parti içindeki emeklerine vurgu yaparak, eleştirilere cevap verdi. Denizli, "Dün sabaha karşı evime döndüğümde uzun uzun geçmiş fotoğraflarıma baktım. Gençlik Kolları’nda başlayan, ana kademe yöneticisi olarak devam eden, bazen sadece üye olarak geçen 14 seneme. Ülkeme dair kuşandığım umutlarımı, partim için adım adım arşınladığım sokakları, eylemlerde yediğimiz dayakları, kapı kapı, mahalle mahalle partimin broşürlerini dağıttığım yılları düşündüm ve teşekkür ettim o yarı çocuk, yarı genç kadına." dedi.

Denizli, siyasette uzun yıllar boyunca çeşitli zorluklarla karşılaştığını ancak inancını hiç kaybetmediğini belirterek, "Siyasetin cilvesi böyledir işte, yıllarca mutfakta tozunu yutarsın ama partili yol arkadaşların dışında kimse bilmez ne yaptığını, ta ki hayallerini kurduğun o güne kadar. Ve o büyük gün gelir, senin aklına o an bile geceleri gizli gizli sokaklarda afişleme için 'kostik’e çıkan heyecanlı kız çocuğu gelir." şeklinde konuştu.

G Jn2K Bd Ws A I65 Sg

Seçim sürecinde parti içinde yaşanan değişim rüzgarına da değinen Denizli, "Bugün burada bulunmama sebep olan, sonsuz güveni ile yoluma hep güç katan başta kıymetli Genel Başkanım Sayın Özgür Özel’e teşekkür ediyorum. Ardından MYK Üyelerimiz ve partimizin en üst kurulu olan Parti Meclisimizde bana inanan yol arkadaşlarıma, başkanlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

Denizli, son olarak, Çeşme'de gece-gündüz demeden partinin bayrağını dalgalandıran örgüt üyelerine, gönüllülere, Belediye Meclis Üyelerine, sokaklarda destek verenlere, gençlere, kadınlara, erkeklere ve tüm destekçilere teşekkürlerini ileterek, "Çeşme’miz sizlerle daha da güzel olacak, katılımcı, halkçı ve sosyal demokrat belediyecilikte ilk kadın Belediye Başkanı ve koca yürekli Çeşme sevdalılarıyla tarih yazacağız. Yolumuz açık olsun." şeklinde sözlerini tamamladı.

Muhabir: Feyaz Tatar