Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Valiliği arasında imzalanan sözleşme ile Kuşadası ilçe sınırlarındaki plajların kiralama süreci, bir vatandaşın açtığı dava sonucu İzmir Bölge İdare Mahkemeleri 7. İdare Dairesi'nin 2023/2312 esas, 2024/464 karar sayılı ilamı ile iptal edildi. İptal kararı, Aydın Valiliği tarafından Aydın Büyükşehir Belediyesine iletilmiş durumda.

Sezon Öncesi Kuşadası Plajlarına Yoğun Bakım

Kuşadası Belediyesi ekipleri ve Arya A.Ş tarafından her yaz sezonu öncesinde olduğu gibi 2024 sezonu için de titiz bir hazırlık süreci yaşandı. Yerli ve yabancı turistlerin rahat ve temiz plajlarda tatil yapabilmeleri için hummalı bir çalışma gerçekleştirildi. Plajlar, Kuşadası Belediyesi ekipleri ve Arya A.Ş'ye ait kum temizleme araçlarıyla bakıma alındı.

Kuşadası Belediye Başkanı Günel'den Açıklama

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası'nın turizmdeki önemine vurgu yaparak, plajların temizliği ve bakımı için ekiplerin özverili bir şekilde çalıştığını belirtti. Günel, gelecek tatilcilere huzur dolu bir yaz sezonu geçirmeleri temennisinde bulundu.

7/24 Plaj Temizliği Devam Edecek

Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ve Arya A.Ş'ye ait plaj temizlik araçları, Kuşadası plajlarının temizlik işlerini 7/24 esasında sürdürecek.

Kaynak: İHA