Kuşadası Belediyesi, park yapım ve yenileme çalışmalarını kent merkezinin yanı sıra merkeze uzak mahallelerde de sürdürerek hemşehrilerinin beğenisini topluyor. Kirazlı Mahallesi’nde yeni bir sosyal yaşam alanı oluşturmak için harekete geçen Kuşadası Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile mahalle meydanında kapsamlı bir çalışma başlattı. Toplamda bin 500 metrekarelik alanı kapsayan projede, otomatik sulama ve aydınlatma altyapıları tamamlandı.

BİTKİ DİKİMİ VE ÇİMLENDİRME SÜRÜYOR

Peyzaj tasarımına geçilen alanın bitki dikimi ve çimlendirme çalışmaları hızla devam ediyor. Peyzaj çalışmalarının ardından kurulacak sahne ve giriş paneliyle mahalle sakinlerine etkinlik ve organizasyonlar için kullanılabilecek modern bir alan kazandırılmış olacak.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Hemşehrilerimize daha yeşil ve yaşanabilir alanlar sunmak için çalışıyoruz. Kirazlı Mahallesi’nde yapacağımız bu sosyal donatı alanı ile vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarına katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Kuşadası Belediyesi, yeşil alanların artırılması ve mevcut parkların yenilenmesi çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini belirterek, kentin her noktasında vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik projeler üretmeye devam edeceğini vurguladı.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan