İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ESHOT ve İZULAŞ otobüsleri, metro ve tramvay seferleri, İZDENİZ yolcu gemileri ve ESHOT denetimli İZTAŞIT otobüsleri, ayrıca Büyükşehir Belediyesi ile TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN, Kurban Bayramı süresince ücretsiz hizmet verecek.

Ücretsiz ulaşım hizmeti, 16 Haziran Pazar günü saat 00.00'dan başlayarak, 19 Haziran Çarşamba günü saat 24.00'e kadar devam edecek.

BAYRAMDA OTOYOLLAR ÜCRETSİZ

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'na göre, Kurban Bayramı tatili boyunca 15 Haziran'dan 24 Haziran'a kadar yap-işlet-devret projeleri haricindeki otoyollar, köprüler ile Ankara, İstanbul ve İzmir'deki metro ve raylı sistemler ücretsiz hizmet verecek.

Karara göre, 15 Haziran Cumartesi günü başlayarak 24 Haziran Pazartesi günü saat 07.00'ye kadar, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ücretsiz kullanılabilecek. Ayrıca, 16-19 Haziran tarihleri arasında Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy Metro Hattı seferleri ile belediyelerin ve onların kurdukları birlik, müessese ve işletmeler tarafından yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram tatiline ilişkin, "Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz." demişti.

Buna göre; kamu çalışanları, 15 Haziran Cumartesi ile 23 Haziran Pazar günleri arasında 9 gün izinli olacak.

Kaynak: Haber Merkezi