Kurban Bayramı heyecanı her yıl olduğu gibi bu yıl da yükseliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı 2024 dini takvime göre, bayramın tarihleri netleşti. Ancak, bayram tatilinin kaç gün olacağı konusundaki belirsizlikler de gündemde. İşte, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte tatil süresine dair merak edilenler ve olası senaryolar...

Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2024 dini takvimine göre, Kurban Bayramı tarihleri artık netleşti. Bu yılın bayramı, 16 Haziran Pazar günü başlayacak ve 4 gün sürecek. Dolayısıyla, bayram günleri 16-17-18-19 Haziran tarihlerinde kutlanacak. Öncesinde, 15 Haziran Cumartesi ise bayramın arefe günü olarak geçecek.

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor sorusu da gündemde. Bayram tatili toplamda 9 gün mü olacak yoksa daha mı kısa? İşte bu noktada, resmi tatillerin yanı sıra hükümetin olası tatil ilanı da önem kazanıyor. Kurban Bayramı'na denk gelen 16 Haziran Pazar, 17 Haziran Pazartesi, 18 Haziran Salı ve 19 Haziran Çarşamba zaten resmi tatil olarak belirlenmiş durumda. Ancak, 20 Haziran Perşembe ve 21 Haziran Cuma günlerinin de tatil ilan edilmesi durumunda, bayram tatili hafta sonlarıyla birleşerek 9 güne uzayacak. Bu durumda, bayramın tadını çıkarmak için daha fazla zamanımız olacak. Dolayısıyla, resmi açıklamaları beklemekte fayda var.

Kurban bayramı tatili kaç gün 2024?

2024 yılında Kurban Bayramı tatili toplamda 4 gün olacak. Ancak, resmi tatillere ek olarak hükümetin olası tatil ilanıyla birlikte bu süre 9 güne kadar uzayabilir. Bu durumda, bayramın tadını çıkarmak için daha uzun bir zaman dilimi sağlanabilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ