Küçükçekmece'de bir kadın, kimliği henüz belirlenemeyen bir saldırgan tarafından silahla öldürüldü. Olay, sabah saatlerinde Küçükçekmece'nin Halkalı Merkez Mahallesi'nde meydana geldi. Bilgilere göre, kimliği belirsiz bir kişi, yol kenarında bekleyen bir kadına silahlı bir saldırı düzenledi. Saldırgan, kadına toplamda 5 el ateş etti. Kadın, göğsünden ve boynundan aldığı mermi yaralarıyla ağır şekilde yaralanarak yerde yığıldı. Saldırgan ise hızla olay yerinden uzaklaştı.

Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı

Olayın ardından çevredeki vatandaşlar silah sesleriyle paniğe kapıldı ve polis ile sağlık ekiplerine ihbarda bulunuldu. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale yapılan kadın özel bir hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis ekipleri, olay yerinde incelemelerde bulunarak saldırganı yakalamak için çalışmalara başladılar.

"Şahıs daha sonra kaçtı"

Görgü tanığı Turgay Yıldız, kadının takip edildiğini iddia ederek yaşananları şu şekilde anlattı: "Bir bayan yürüyerek buraya geldi. İlk önce aralarında bir itiş kalkış oldu. Sonra kadın, ‘imdat, yardım edin’ diye bağırdı. Sonra adam çantasından silahını çıkardı, bir el ateş etti. Ben de oraya doğru koşmaya başladım, ne oluyor diye, ne yapıyorsunuz dedim? Sanırım kadın vurulmanın etkisiyle yere düştü. Sonra şahıs, kadını yerde çevirip 4 el ateş etti, toplamda 5 el ateş etti. Göğsünden ve boynundan vurdu, adam öldürmeye gelmiş belli. Ambulansı aradık geldi, müdahale ettiler ama sanırım kadını kurtaramadılar. Şahıs daha sonra kaçtı."

Kaynak: Haber Merkezi