Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Küçükçekmece'de çöken binayla ilgili açıklama yaptı.

Son Dakika Kucukcekmecede 3 Katli Bina Coktu Enkaz Altinda Kalanlar Var (2)

1,5 katın kaçak olduğu ortaya çıktı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Küçükçekmece'de çöken binayla ilgili " İlk incelemelerimiz neticesinde binanın 36 yıl önce inşa edildiği, daha sonra 1,5 kat kaçak olarak eklendiği tespit edilmiştir. Yerinde yapılan ilk incelemelerde 1988 yılında inşa edilen binanın, mimarlık ve mühendislik standartlarına uyum sağlanmadan inşa edildiği, yapımında deniz kumu kullanıldığı ve daha sonraki süreçlerde binanın statiğini bozacak müdahalelerin yapıldığı anlaşılmıştır." açıklamasında bulundu. 

Son Dakika Kucukcekmecede 3 Katli Bina Coktu Enkaz Altinda Kalanlar Var (1)

Ne olmuştu?

İstanbul Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi'nde Belediye Caddesi ile Geçit Sokağı'nın kesişim noktasında bulunan üç katlı bir apartman, henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü.Olayın haber verilmesi üzerine bölgeye itfaiye, sağlık, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi.Bina çöktükten sonra, bir kişinin kendi imkanlarıyla enkazdan çıkarak içeride kalanlarla ilgili ekiplere bilgi verdiği belirtildi.

Son Dakika Kucukcekmecede 3 Katli Bina Coktu Enkaz Altinda Kalanlar Var (4)

Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi Belediye Caddesi ile Geçit Sokağı'nın kesişim noktasındaki 3 katlı bir apartman henüz belirlenemeyen nedenle çöktü.Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Enkaz altında kalan 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ