MasterChef'te dokunulmazlığı kim aldı? 7 Aralık 2023 MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı, eleme potasına kim gitti MasterChef'te dokunulmazlığı kim aldı? 7 Aralık 2023 MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı, eleme potasına kim gitti

İkinci taksit ödeme süresi 30 Kasım tarihine kadar uzatıldı. İlk taksit dönemini kaçıranlar içinse aylık yüzde 2,5 gecikme faizi uygulanacak.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler nedeniyle oluşan finansman ihtiyacını karşılamak adına getirilen ek MTV düzenlemesi, Anayasa Mahkemesi'ne taşınmıştı. Ancak, Anayasa Mahkemesi dün ek MTV alınmasını öngören düzenlemenin iptali istemini oy birliğiyle reddetti. Bu gelişme sonrasında gözler gecikme faiz oranı ve ikinci taksit ödeme dönemine çevrildi.

Ek MTV'nin ilk taksit ödeme süresi 6 Eylül'e kadar uzatılmıştı. İlk taksit döneminde yaklaşık 13,2 milyar lira gelir elde edildi ve hedeflenen tahsilatın yüzde 87'si gerçekleşti.

İlk taksiti kaçıran araç sahipleri, ikinci taksiti aylık yüzde 2,5 gecikme faizi ile ödeyebilecekler. İkinci taksit ödeme süresi ise 30 Kasım'da sona erecek.

Ödemeler, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi "gib.gov.tr," İnteraktif Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması aracılığıyla, anlaşmalı bankaların kredi veya banka kartlarıyla, banka hesaplarından, şubelerden, mobil, telefon ve internet bankacılığı üzerinden yapılabilir. Ayrıca, vergi dairesi vezneleri ve PTT şubeleri de ödeme yapma imkanı sunuyor.

Araç satış ve devir işlemleri için ise MTV ve ek MTV'nin ödenmiş olması gerekmektedir. Ek MTV ödenmediği takdirde, araç muayeneleri yapılamayacak, trafikten çekme işlemi gerçekleştirilemeyecek ve tescil kapatma işlemleri de yapılamayacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ