Kozan Belediye Başkanlığı için yarışan adaylardan biri olan Mustafa Atlı, seçim öncesi merak konusu haline geldi. Ancak Atlı'nın başkanlığına dair bazı çevrelerden gelen itirazlar dikkat çekiyor. Peki, Kozan Belediye Başkan Adayı Mustafa Atlı kimdir? Mustafa Atlı'nın başkanlığına neden itiraz edildi? Detaylar haberimizde...

Kozan Belediye Başkan Adayı Mustafa Atlı kimdir?

Mustafa Atlı, 1974 yılında Adana'nın Feke ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Feke'de tamamlayan Atlı, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olmuştur. Kariyerine Halkbank'ta başlamış ve burada çeşitli görevlerde bulunmuştur; servis görevlisi, müfettiş, bölüm müdürü, şube yöneticisi ve bölge koordinatörü gibi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Yüksek Seçim Kurulu'nun kesin olmayan sonuçlarına göre Cumhur İttifakı'nın Kozan Belediye Başkan Adayı Mustafa Atlı, 21.767 oy alarak birinci gelmiştir. Ancak, Büyük Birlik Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi adayları, bu sonuca itiraz etmişlerdir.

Mustafa Atlı'nın başkanlığına neden itiraz edildi?

Kozan ilçesindeki seçim sonuçlarına göre, Mustafa Atlı'nın aldığı oy sayısı 21.767 olurken, ikinci sırada 19.636 oy alan Büyük Birlik Partisi adayı Gürdal Topal ve üçüncü sırada 16.779 oy alan Cumhuriyet Halk Partisi adayı Sudiye Gizem Aksoylu yer almıştır. Ancak, BBP ve CHP temsilcileri, seçimde 5.384 geçersiz oy oranının yanlış belirlendiğini iddia etmişlerdir. Ayrıca, birinci sıradaki Mustafa Atlı'nın kamu bankasında görevli olduğunu ve istifa dilekçesinin yanlış tarihte verildiğini öne sürmüşlerdir.

Kaynak: Haber Merkezi