Reklam
Reklam
Reklam

Kovid-19'u yenen sağlık çalışanından ciddiyet uyarısı

İzmir'de  koronavirüsü yenerek sağlığına kavuşan 112 sağlık personeli 43 yaşındaki Olcay Demirci, son günlerdeki vaka artışına dikkat çekerek, "Maske, mesafe ve hijyene her zaman dikkat etmekte fayda var. Vakalar son günlerde ciddi oranda arttı. Biraz daha dikkat edersek toplum olarak bunu yenebiliriz diye düşünüyorum" dedi.

Kovid-19'u yenen sağlık çalışanından ciddiyet uyarısı
11 Nisan 2021 - 11:18
Reklam
12 Acil Çağrı Merkezi'nde görevli evli ve 1 çocuk annesi Olcay Demirci (43) geçen yıl Nisan ayında  covid 19'a yakalandı. Koronavirüsü yenerek o günden bugüne mesleğine ön saflarda devam eden Olcay Demirci, koronavirüse yakalanma sürecini ve dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili ise şunları söyledi.

"Bir nöbet çıkışı, boğaz ve baş ağrısıyla başladı. Daha sonra iyileşemeyip toparlayamayınca doktora gittim. Tahliller pozitif çıktı. İlk yakalananlardanım. Henüz yeniydi fazla bilgimiz yoktu. Ben ve yakınlarım psikolojik olarak çok korktuk.  Evde kendimi izole ettim. 14 gün boyunca hiç çıkmadım. Ona rağmen yakınlarım da virüse yakalandı. Hep beraber zor bir süreç geçirdik. Bağ, boğaz, eklem ve sırt ağrıları yaşadım. Psikolojik olarak ilk zamanlar olduğu için ne olacağını bilmemek korkuttu bizi. 14 gün izole oldum. Zor bir süreçti" dedi.

Vatandaşlara seslenen 112 sağlık personeli Olcay Demirci, "Maske, mesafe ve hijyene her zaman dikkat etmekte fayda var. Vakalar son günlerde ciddi oranda arttı. Biraz daha dikkat edersek toplum olarak bunu yenebiliriz diye düşünüyorum" dedi. DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test