İzmir'in Konak ilçesinde meydana gelen bir silahlı saldırıda bir kişi hayatını kaybetti. Bu olaya ilişkin olarak beş şüpheli gözaltına alındı. Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği, Analiz Büro Amirliği ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, İşçiler Caddesi'nde Gerçek Atçı'nın otomobilinde vurularak öldürülmesi olayı üzerine bir soruşturma başlattı. Soruşturma sonucunda, şüphelilerin Atçı'nın otomobilini plakasız bir araçla yaklaşık üç saat boyunca takip ettikleri ve saldırı sırasında araçta beş kişi oldukları belirlendi.

Otomobile ateş açtı

Elde edilen bilgilere göre, şüphelilerden üçü, güvenlik kamerasının bulunmadığını düşündükleri bir sokağa girdiklerinde araçtan inerek Atçı'nın bulunduğu otomobile ateş açtı. Polis, kimlikleri belirlenen A.E. (17), E.E. (34), M.M. (26), R.Ç. (28) ve A.K'yi (26) Çiğli ilçesindeki saklandıkları adrese düzenlediği operasyonla yakaladı. Olayda kullanıldığı düşünülen iki ruhsatsız tabanca da ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Saldırı anı güvenlik kamerasında

Gerçek Atçı'nın otomobilinin takip edilmesi, saldırının gerçekleştiği an ve şüphelilerin kaçışı güvenlik kameralarına yansıdı. Ayrıca, zanlıların olaydan sonra bir otoparka çektikleri aracı temizlemeye çalıştıkları da kayıt altına alındı. 31 Mayıs'ta Konak ilçesi Hilal Mahallesi İşçiler Caddesi'nde otomobilinde silahlı saldırıya uğrayan 44 yaşındaki Gerçek Atçı, olay yerinde hayatını kaybetmişti. Polis, saldırganları yakalamak için hemen bir operasyon başlattı.

Borç para tartışması cinayete döndü: 17 yaşındaki genç tabancayla vurularak öldürüldü

Kaynak: AA