Pınarhisar Belediyesi'nin Dere Mahallesi'nde uzun süredir üzerinde çalıştığı ve büyük bir merakla beklenen Millet Bahçesi, düzenlenen törenle halkın hizmetine sunuldu. Bu projede Pınarhisar Belediyesi ve Emlak Konut işbirliği yaparak modern bir yaşam alanı oluşturdu.

Kirklareline Muhtesem Bir Nefes 22 Donumluk Millet Bahcesi Acildi (2)

Açılışa Yoğun Katılım

Dere Mahallesi'nde yer alan ve 22 dönümlük geniş bir alana yayılan Millet Bahçesi’nin açılış töreni, görkemli bir katılımla gerçekleşti. Törene Pınarhisar Kaymakamı Rabia Naçar Çanakçıoğlu, AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Kırklareli Belediye Başkanı Derya Bulut, Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay ve birçok davetli katıldı.

Kirklareline Muhtesem Bir Nefes 22 Donumluk Millet Bahcesi Acildi (1)

Millet Bahçesi: Her Yaşa Hitap Eden Bir Vaha

Millet Bahçesi, 7’den 70’e tüm Pınarhisar halkının keyifle vakit geçirebileceği birçok olanak sunuyor. İçerisinde yer alan Millet Kıraathanesi, biyolojik gölet, mescid, kafeteryalar, geniş meydanlar ve çim aktivite alanları, her kesimden ziyaretçinin ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Bahçede ayrıca koruluklar, mesire alanları, geniş otopark alanları, bisiklet parkuru, yürüyüş yolları, spor alanları ve çocuk oyun alanları da mevcut.

Başkan Talay'dan Teşekkür

Açılış töreninde konuşma yapan Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, Millet Bahçesi'nin Pınarhisar'a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Talay, bahçenin yapım sürecinde emeği geçen tüm çalışanlara ve projeye destek veren kurumlara minnettarlığını dile getirdi.

Kirklareline Muhtesem Bir Nefes 22 Donumluk Millet Bahcesi Acildi (3)

Emre Fel'den Unutulmaz Konser

Açılış etkinliği, Yeni Anadolu müziğinin sevilen ismi Emre Fel’in sahne performansıyla devam etti. Pınarhisar halkı, Emre Fel’in sevilen şarkıları eşliğinde coşkulu anlar yaşadı. Şarkıcı, enerjik performansıyla dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Kaynak: İHA