Kırklareli Türkiye turizmi için önemli bir şehir. Ayrıca hem doğal güzelliklerini hem de güler yüzlü insanlarını da unutmamak gerek. Kırklareli'nin Vize ilçesi ise tatilseverlerin gözdesi niteliğinde. Sizler için Kırklareli'nin Vize ilçesindeki plajları derledik....

94718,Kastro

Servez Plajı

Servez Plajı, Vize’nin popüler plajlarından biridir. Temiz ve berrak denizi, rüzgârlı havalarda dalgalı olabilmektedir. Büyük ve geniş kumsalı, ince kum ile kaplı sahili ile dikkat çeker. Denizi sığ olduğundan, yüzme bilmeyenler ve çocuklar için uygundur. Denizin ilk girişinde çakıl taşları bulunmakta, ilerledikçe yerini kuma bırakmaktadır. Özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olan plajın üst tarafında ağaçlık bir alan bulunmaktadır. Bu alan, piknik veya kamp yapmak için idealdir. Doğa ile iç içe keyifli bir tatil yapmak isteyenler için son derece uygun bir yerdir. Plaj, mavinin ve yeşilin buluştuğu harika bir doğa manzarasına sahiptir. Aileniz veya arkadaşlarınız ile birlikte tertemiz kumsalından denize girebilir veya ormanlık alanlarında çadır kurup kamp yapabilirsiniz. Servez Plajı'na giriş ücreti yoktur.

Nasıl Gidilir?

Servez Plajı, Vize’nin Kıyıköy sahil kasabasında yer almaktadır ve Vize'ye yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile Vize Kıyıköy Yolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

I M G 20200819 W A0005


Poliçe Plajı

Poliçe Plajı, manzarası ve deniziyle öne çıkan plajlar arasındadır. Denizi tertemiz ve berraktır, kumsalı altın renginde kumlarla kaplıdır. Denizin dibinde ise çakıl taşları bulunmaktadır. Denizin sığ yapısı nedeniyle özellikle çocuklu aileler için idealdir. Plaj çevresinde yiyecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmamaktadır, ancak WC hizmeti mevcuttur. Plajın hemen üst kısmında ağaçlık bir alan yer alır ve burası özellikle kampçıların uğrak noktalarından biridir. Aileniz veya arkadaşlarınızla burada çadır kurup kamp yapabilirsiniz. Vize'nin saklı cennetlerinden biri olan Poliçe Plajı, sakin ve huzurlu bir gün geçirmek isteyenler için harika bir yerdir. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında yoğun kalabalıklar yaşanmaktadır. Poliçe Plajı'na giriş ücreti yoktur.

Nasıl Gidilir?

Poliçe Plajı, Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Hamidiye Köyü'nde yer almaktadır ve Vize'ye yaklaşık 45 km uzaklıktadır. Özel aracınızla Vize-Kıyıköy Yolu üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Kiyikoy


Kıyıköy Halk Plajı

Kıyıköy Halk Plajı, harika kumsalıyla sıklıkla tercih edilen plajlar arasındadır. Denizi tertemiz ve berraktır. 300 metrelik sahil bölümü kum ile kaplıdır, denizin dibinde ise çakıl taşları bulunmaktadır. Rüzgârlı havalarda denizi dalgalı olabileceği için dikkatli olunması gerekmektedir. Ayrıca, deniz birden derinleşmektedir. Plajın çevresinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir büfe bulunmaktadır. Cankurtaran, duş, WC, soyunma kabinleri ve şezlong gibi hizmetler mevcuttur. Ayrıca, çadır kurup kamp yapabileceğiniz ve piknik yapabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. Keyifli bir tatil günü geçirmek için ideal plajlar arasındadır. Kıyıköy Halk Plajı'na giriş ücreti 10 TL’dir. Şemsiye kiralama ücreti 20 TL, şezlong kiralama ücreti de 20 TL’dir. Kamp yapmak isterseniz, kamp alanları giriş ücreti 25 TL’dir.

Nasıl Gidilir?

Kıyıköy Belediye Plajı, Vize ilçesine bağlı Kıyıköy sahil kasabasında yer almaktadır. Vize'ye yaklaşık 38 km uzaklıktadır. Özel aracınızla Vize-Kıyıköy Yolu'nu kullanarak rahatça ulaşabilirsiniz.

Hatay'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Antalya'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Adana'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Kaynak: haber merkezi