Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya danışmanı Taner Ay, bir doktora sosyal medya üzerinden taciz mesajları gönderdiği iddiasıyla gündeme geldi. İddiaya göre, doktorun Emniyet’e şikayeti üzerine olay açığa çıktı. Taner Ay, iddialara karşı "Tarafıma yönelik siyasi bir kumpas ve karalama kampanyası var" ifadelerini kullandı.

Taciz İddiaları Nasıl Ortaya Çıktı?

2019 yılında meydana gelen olayda, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya danışmanı Taner Ay’ın bir doktora sosyal medya üzerinden taciz mesajları gönderdiği iddia edildi. Doktorun iddialarına göre, Ay her platformdan engellenmesi üzerine Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesaplarından da mesajlar atmaya başladı.

Olayın Seyri ve Emniyet'e Şikayet

Doktorun ailesi, kızlarının yaşadığı durumu fark edip araştırmaya başladı. Bu durumun Taner Ay tarafından öğrenilmesi üzerine Ay, geçtiğimiz hafta doktorun arabasının yanına giderek araca bir not bıraktı ve camını kırdı.

Doktorun Açıklamaları

Yaşanan süreç hakkında konuşan doktor, "Olay yargıya taşındı. Konuşmak doğru olmaz" diyerek detay vermekten kaçındı. Taner Ay ise doktorla aralarında önce bir gönül bağı olduğunu, ancak zaman içinde ilişkilerinin sona erdiğini belirtti.

Taner Ay'ın Savunması

Taciz iddialarını reddeden Ay, "Ben bu doktora çok güvendim. Kemal Bey’in sosyal medya hesaplarının şifresini ona ben verdim. O da sayfalarda bazı işlemler yapıyordu. O mesajları kendisi atmış. Ben atmadım" şeklinde konuştu.

"Siyasi Kumpas ve Karalama Kampanyası" İddiası

Konunun karmaşık olduğunu ifade eden Ay, "Tarafıma yönelik siyasi bir kumpas ve karalama kampanyası var. Doktorun yıpranmasını istemiyorum. Kendisi de bir şeylerden korktuğu için böyle şikayet yaptı. Arabanın yanına gittiğim doğru. Not bıraktım, camı kırdım" diye ekledi. Ay, olayın yargıya taşındığını belirterek, sürecin sonuçlanmasını beklediğini ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi