Kılıçdaroğlu, Urfa'nın potansiyeline dikkat çekti ve kentin iyi bir belediyecilikle Türkiye için önemli bir kent haline gelebileceğine vurgu yaptı. İktidarı eleştirerek, "Sahipsiz milyonlar var" diyen Kılıçdaroğlu, iktidarın kimsesizlerin kimsesi olup olmadığını sorguladı ve ekledi: "Ceplerini doldurmaktan başka ne yapıyorlar?"

Urfa'daki çiftçilerin sorunlarına da değinen Kılıçdaroğlu, iktidarın üreticileri desteklemediğini savundu ve Toprak Mahsülleri Ofisi'nin CHP tarafından kurulduğunu hatırlatarak, CHP iktidarında çiftçilerin desteklendiğini belirtti.

6 Aralık Sinop elektrik kesintisi kenti taş devrine çevirecek! Kesinti saatler sürecek Yeşilırmak Elektrik kesintisi 6 Aralık Sinop elektrik kesintisi kenti taş devrine çevirecek! Kesinti saatler sürecek Yeşilırmak Elektrik kesintisi

Eğitim konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, eğitimde yaşanan sorunları eleştirdi ve CHP olarak 5 bin derslik kuracaklarını söyledi. Ayrıca, kreşlerin sayısını artırmaya yönelik taahhütte bulundu.

Suriyeli sığınmacılar konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, "Karnını doyurmakta zorlanan Urfalı kardeşim bir de Suriyelilerin karnını doyuruyor. İktidar olsaydım, bunları ülkelerine gönderirdim" şeklinde açıklamalarda bulundu, ancak Suriyelilerin de insan olduğunu ve onlara da üzüldüğünü ifade etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, uyuşturucu sorununu da gündeme getirerek, "Uyuşturucu nedeniyle gençliğimizi kaybedebiliriz. Bu artık bir milli güvenlik sorunudur. Cezaevinde bir tane bile uyuşturucu baronu göremezsiniz" dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP'nin yerel yönetimlerdeki başarılarına da dikkat çekti ve örnek olarak Eskişehir'i gösterdi, bu şehrin CHP yönetiminde nasıl geliştiğini anlattı.

Kayyum uygulamalarına da değinen Kılıçdaroğlu, bu uygulamaların siyasi meşruiyeti sorgulatır hale getirdiğini ifade ederek, milletin seçtiği belediye başkanlarına kayyum atanmasının demokrasiye gölge düşürdüğünü belirtti.

Ayrıca, Emine Şenyaşar'ın acı hikayesine de değinen Kılıçdaroğlu, Emine Şenyaşar'ın neredeyse suçlu ilan edildiğini ve davayı takip ettiklerini söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi