Reklam
Reklam

Kılıçdaroğlu'ndan İzmir'den seslendi: Beyefendiyi aşağıya indireceğiz

Karabağlar’da Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu açılışında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Yerel yönetimlerde çok güzel bir başarı sağladık, devamı gelecek. İkinci etabında beyefendiyi aşağıya indireceğiz” dedi

Kılıçdaroğlu'ndan İzmir'den seslendi: Beyefendiyi aşağıya indireceğiz
21 Kasım 2019 - 18:42
Reklam

KENAN YEŞİL
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediyesi işbirliği ile yapımı tamamlanan Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ev sahibi Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun yanı sıra, CHP İzmir Milletvekilleri Atilla Serter, Tacettin Bayır, Bedri Serter, Murat Bakan, Tuncay Özkan, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ve CHP’li belediye başkanları katıldı. Törende konuşan Kılıçdaroğlu, “Yerel yönetimlerde çok güzel bir başarı sağladık, devamı gelecek. İkinci etabında beyefendiyi aşağıya indireceğiz” diye konuşarak genel seçim için hedef gösterdi.

“Beyefendiyi aşağıya indireceğiz”

Sahneye öğrenci yurdunda kalacak olan gençlerle birlikte çıkan ve İzmirlilere seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Öğrenciler üniversiteyi bitirdiğimizde iş bulacak mıyız diye soruyor. Umutsuzluğun geldiği bu nokta beni üzdü. Bunu aşmanın tek yolu üretmek. O yüzden biz üreten Türkiye diyoruz. Üreteceğiz, yeni istihdam alanları yaratacağız. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Hep birlikte olursak tüm sorunları aşarız. Türkiye’nin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur. Beraber çözeceğiz.Çünkü biz gençlerimize güveniyoruz. Onlar bizim geleceğimiz, bizim ümidimiz. Eğer bir kavgaysa bunu birlikte yapacağız. Mustafa Kemal’in gösterdiği hedefi birlikte aşacağız. Bu bizim boynumuzun borcudur. Onlar bizim geleceğimiz, onlar bizim umudumuz. Onlar çalışacaklar, üretecekler, mücadele  edecekler. Yetim hakkı yememek diye bir kavram vardır. Kamu yöneticileri sizlerin ödediği vergileri harcarken hesap vermesi lazım. Hesap veren bir siyaset Türkiye’nin geleceğini sağlıklı çizer. Türkiye’de 17 yılda yurt sorunu hala çözülemediyse bu ayıp siyaset kurumuna aittir. CHP olarak bu sorunu bir yılda çözeceğiz. Hiçbir anne ve babanın gözünün arkada kalmadığı bir imkanı gençlere sağlamak zorundayız. Onlar Türkiye’nin geleceği de ondan. Bizi aydınlık geleceğe taşıyacaklar onlar. Bu siyasetçi olarak da, vatanını seven biri olarak da benim görevim. Biz bu görevi yaparken hiçbir ayrım yapmayacağız. Kimliği, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun tüm herkesi kucaklayacağız. Kavgadan uzak, dostlukla inşa edilmiş, doruları söyleyen ve yanlışa karşı duran bir siyaset anlayışı ile yola çıktık ve devam ediyoruz. Yerel yönetimlerde çok güzel bir başarı sağladık, devamı gelecek. İkinci etabında beyefendiyi aşağıya indireceğiz. Daha sağlıklı bir Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz. Cumhuriyeti kuranlar o zaman mezarlarında rahat edeceklerdir” diye konuştu.
 


Eğitime yatırım vurgusu
Törende söz alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de eğitim alanında yaptıkları yatırımları özetleyerek, “ Öğrenim hayatını sürdüren öğrenciler için barınma en önemli ihtiyaçlardan bir tanesidir. Özellikle son on yıldır bu yurt konusu büyük bir soruna dönüştü. Öğrenciler bu ihtiyacın kamu tarafından karşılanmaması nedeniyle belli ideolojilere hizmet eden vakıf ve derneklere muhtaç olmuştur. Kredi ve Yurtlar Kurumu bu yüksek ihtiyacı ne yazık ki karşılayamıyor. Bugün devletin bu kurumu beş katı olan ihtiyaca cevap veremez hale gelmiştir. Ülkemizdeki öğrenciler için barınma çok temel bir sorun haline gelmiştir. Öğrencilerimiz depreme dayanıklı olmayan, yangın raporları dahi bulunmayan, siyasi amaçlar taşıyan ve yasal olmayan yurtlarda kalmak zorunda kalıyor. Bu yurt İzmir için büyük bir kazanımdır. İzmir Büyükşehir Belediyesi gençlerimizin yurt ihtiyaçlarını sürdürmek için çalışmalarını hızla sürdürüyor. İzmir öğrenci memnuniyeti açısından üst sıralarda. Bu bizler için bir gurur. Bu gururu büyütmek için Büyükşehir Belediyesi olarak, sosyal, kültürel ve bilimsel anlamda öğrencilerimize destek sunmayı görev edindik” dedi. 
 
“BOYNUMUZUN BORCU”
Ev sahibi Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Sayın Genel Başkan’ım öğrencilerimize dönük böyle bir tesisin açılışında bize onur verdiniz, Karabağlar’ı onurlandırdınız. Göreve başladığımızda yeni bir yaşamın tasarlandığı ve hayat a geçirildiği bir kent hedefiyle Karabağları değiştirmeye, dönüştürmeye ve geliştirmeye çalıştık. İlk başta temel aldığımız konu ilçemizi 2050’ye hazırlayacak planları hazırlamak oldu. Karabağlar’ı yeniden planladık. Bundan sonra bu planları hayata geçirerek Karabağlar’ı modern, yaşanabilir ve İzmir’in seçkin ilçelerinden bir tanesi haline getireceğiz. Bunun için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bireylere değil topluma hizmet ilkesiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sosyal projelerimizden bir tanesi de bu yurt binasıdır. Göreve başladığımda 4 olan semt merkezi sayımızı bu yıl 16’ya çıkardık. Hedefimiz 58 mahallemizin tamamında bu projelerimizi hayata geçirmek. Hedefimiz Karabağlar’ı daha modern hale getirirken, kültür merkezleri ile , modern pazaryerleriyle, parklarıyla, spor alanları ile ileri hedefe doğru geliştirmek. Bundan sonraki süreçte de aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yoksul semtlerimize ulaşacağız, onlarla birlikte olacağız. Derman belediyeciliğimizi tüm ilçemize aymak bizim boynumuzun borcu. Biz dersimize çalıştık, Karabağlar’da ne yapacağımızı biliyoruz. Tek sorunumuz bunları finanse etmek. Bunun için de dar bütçeyi en iyi şekilde kullanarak projelerimizi hayata geçirmek bizim en önemli görevimiz.”  
 

Konuşmaların ardından öğrenci yurdunun açılış kurdelesini yurtta kalan gençlerle kesen Kılıçdaroğlu ve belediye başkanları tesisi gezdi. Öğrencilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu ve başkanlar bol bol hatıra fotoğrafı çekildi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam