Şafak Sezer'in unutulmaz eseri "Ketenpere" pek çok izleyicinin hafızasında yer etmiş bir film. Ancak merak edenler için, filmdeki mekanların ve oyuncuların gerçek hayatta nerede olduğunu bilmek önemli olabilir. İşte, "Ketenpere nerede çekildi?" ve diğer merak edilen soruların yanıtları...

Ketenpere Filmi Nerede Çekildi?

Ketenpere filmi, Türkiye'nin farklı şehirlerinde çekildi. Çekimlerin önemli bir kısmı İstanbul'da gerçekleşti. Bunun dışında, Bursa ve Balıkesir'de de bazı sahneler çekildi.

Ne Zaman Çekildi?

Ketenpere filminin çekimleri 2017 yılında başladı ve aynı yılın yaz aylarında tamamlandı.

Ketenpere Filmi Ketenpere Nerede Cekildi Konusu Ve Oyunculari

Ketenpere Oyuncuları Kimler?

Ketenpere filminin oyuncu kadrosunda Şafak Sezer, Hakan Ural, Mehmet Esen, Elif Erol, Orhan Aydın, Cenk Acarlar, Aslı Altaylar, Nazmi Sinan Mıhçı, Kemal Erek, Şenol İpek, Serkan Şengül, Volkan Başaran, Turabi Çamkıran, Abidin Yerebakan, Ali Yerlikaya, Afrikalı Ali, Ümit Okur ve Ömer Kurt gibi isimler yer alıyor.

IMDB Puanı Kaç?

Ketenpere filminin IMDB puanı 10 üzerinden 4,5’tir.

Ketenpere Konusu Ne?

Ketenpere filmi, Kalender adında figüranlık yapan bir adamın hikayesini anlatıyor. Kalender, uzun süredir sevgilisi İmge ile evlenme hayalleri kurmaktadır. Fakat bir gün, akrabasının karıştığı bir mali suç nedeniyle cezaevine girer. Cezaevinde Vefa Abi ile tanışan Kalender, onun himayesine alınır. Cezasını tamamlayan Kalender, eski yaşamına geri döner. Fakat bu sefer de karşısına bambaşka engeller çıkar. Kalender, sevgilisi İmge'yi ve hayallerini korumak için mücadele etmeye başlar.

Kaynak: Haber Merkezi