Vatandaşlar, 2024 yılı için uzman öğretmen ve başöğretmen maaşlarını merak ediyor. Konuyla ilgili olarak KBS'nin duyurusuna göre, bu yılki maaşlar belirlendi. Peki, " 2024 Uzman öğretmen ve başöğretmen maaşları ne kadar oldu?" Detaylar haberimizde...

Meb Duyurdu Sozlesmeli Ogretmenlik Sozlu Sinav Giris Belgeleri Erisime Acildi

Uzman öğretmen maaşları ne kadar oldu?

Öğretmenlerin Temmuz 2024 zamlı maaşları Kamu Mali Yönetim Sistemi'ne (KBS) yüklendi. Uzman öğretmen ve başöğretmen maaşlarına dair detaylar haberimizde yer alıyor. İlgili bordrolar şu şekildedir: İlk bordro, 1/4 oranında zamlı maaşı olan bir uzman öğretmene aittir. İki çocuğu bulunan öğretmene net 49 bin 590 TL ödeme yapıldığı görülmektedir. Sendika ve İLKSAN kesintileri düşüldüğünde, net maaşının yaklaşık olarak 50 bin 500 TL olacağı hesaplanmaktadır.

Kbs 2024 Zamlarini Duyurdu Uzman Ogretmen Ve Basogretmen Maaslari Ne Kadar Oldu (1)

Başöğretmen maaşları ne kadar oldu?

Diğer bir bordroda ise, 1 çocuğu bulunan ve uzman olmayan bir 5/3 oranındaki öğretmenin durumu ele alınmıştır. Bu öğretmene net 44 bin 400 TL ödendiği belirtilmiştir, yine sendika ve İLKSAN aidatlarının kesinti olarak yapıldığı gözlemlenmiştir.

Kbs 2024 Zamlarini Duyurdu Uzman Ogretmen Ve Basogretmen Maaslari Ne Kadar Oldu (2)

Başöğretmen maaşlarına gelince, bir başöğretmenin bordrosu incelenmiştir. Sadece sendika aidatı kesintisi bulunan başöğretmenin 54 bin 586 TL maaş aldığı görülmüştür.

Kaynak: HABER MERKEZİ