Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde 2 muhtar adayı arasında çıkan sözlü tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi sonucu 1'i ağır olmak üzere toplamda 2 kişi yaralandı. Olay, ilçenin Atatürk Caddesi'nde gerçekleşti. Donalar köyü muhtar adaylarından Hüseyin Sürer ile Galip Alkaşı arasındaki sözlü tartışma, kavgaya evrildi. Tartışmanın tırmandığı noktada Hüseyin Süer, yanında bulundurduğu silahla Galip Alkaşı ve akrabası Mehmet Atasoy'u yaraladı. Yaralılar, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince önce Taşköprü Devlet Hastanesine ardından da Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Galip Alkaşı'nın vücuduna 3 kurşun isabet ettiği ve durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Taşköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olaya karışan kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlatırken, olay anı güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, vatandaşların kavga ettiği ve daha sonra silahla ateş edilince panik yaşandığı görülüyor.

Öte yandan, Donalar köyünde Galip Alkaşı'nın girdiği muhtarlık seçiminde 8 oyla kaybettiği bilgisi de olayla ilgili dikkat çeken detaylardan biri oldu. Soruşturma devam ederken, muhtarlık kavgasıyla ilgili daha fazla bilgi bekleniyor.

Kaynak: İHA