Kastamonu yemyeşil bitki örtüsüyle, masmavi deniziyle ve muhteşem sahillleriyle göz dolduruyor. Kastamonu'nun İnebolu ilçesi doğal güzelliklerinin yanı sıra plajlarıyla da öne çıkıyor. Sizler için Kastamonu'nun İnebolu ilçesindeki plajları derledik...

6526B0Da39121029C1B5466E

İnebolu Boyranaltı Plajı

İnebolu Boyranaltı Plajı, İnebolu ilçesinde en popüler plajlardan biridir. Denizi temiz ve berraktır, plaj alanı ve denizin altı çakıl taşları ile kaplıdır. Deniz dalgalı olabilir ve yaklaşık 2 metre sonra aniden derinleştiği için çocuklar ve acemi yüzücüler için dikkat gerektirir. Plaj çevresinde çeşitli cafe ve restoranlar bulunmaktadır, bu yerlerde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca plajın belirli bölgelerinde kamp yapabilir veya mangal yaparak piknik yapabilirsiniz. Plajda wc ve duş gibi olanaklar da mevcuttur. Ancak şezlong ve şemsiye hizmeti bulunmamaktadır, bu nedenle kendi şemsiyenizi yanınızda getirmeniz gerekebilir. İnebolu Boyranaltı Plajı'na giriş ücreti bulunmamaktadır.

Nasıl Gidilir?


İnebolu Boyranaltı Plajı, İnebolu'nun Boyranaltı Mahallesi'nde konumlanmıştır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 750 metre uzaklıkta bulunmaktadır, bu nedenle yürüyerek de kolayca ulaşabilirsiniz. Plaja gitmek için D765 ve Bartın İnebolu Yolu/İsmet Paşa Caddesi ve D010 yollarını kullanabilirsiniz.

Gebes Plaji


Evrenye Kadınlar Plajı

Evrenye Kadınlar Plajı, isminden de anlaşılacağı gibi sadece kadınlara hizmet veren bir plajdır. Denizi temiz ve berraktır ancak zaman zaman dalgalı olabilir. Plajın bazı bölümleri kumlu, bazıları ise çakıl taşları ile kaplıdır. Denizin dibinde de hem kum hem de çakıl taşları bulunmaktadır. Plajın sonlandığı yer ormanlık alana geçiş yapmaktadır. Plajda şezlong, şemsiye, wc, duş gibi hizmetler mevcut değildir. Ancak plajın yamaç kısmında küçük bir çay bahçesi bulunmaktadır, bu mekânda yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca dışarıdan yiyecek ve içecek getirmeniz de mümkündür. Evrenye Kadınlar Plajı'na giriş ücretsizdir.

Nasıl Gidilir?

Evrenye Kadınlar Plajı, İnebolu'nun Evrenye Köyü'nde bulunmaktadır ve İnebolu ilçe merkezine yaklaşık olarak 14 km uzaklıktadır. Plaja özel aracınız ile D010 yolunu kullanarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kastamonuda Gidilecek En Iyi 5 Plaj1-1

Özlüce Plajı

Özlüce Plajı, yaklaşık olarak 1,5 km uzunluğunda bir kumsala sahiptir ve bölge halkının yanı sıra birçok tatilci tarafından tercih edilen bir plajdır. Denizi temiz ve berraktır, ancak rüzgârlı günlerde deniz dalgalı olabilir. Plajın kumsalı tamamen çakıl taşları ile kaplıdır ve denizin dibi de çakıl taşlıdır. Plaj çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis bulunmamaktadır, bu nedenle dışarıdan yiyecek ve içecek getirebilirsiniz. Şezlong, şemsiye gibi hizmetler de plajda mevcut değildir, bu yüzden kendi şemsiyenizi yanınıza almanız gerekebilir. Özlüce Plajı'na giriş ücreti bulunmamaktadır, bu nedenle aileniz veya arkadaşlarınızla keyifli bir deniz günü geçirebileceğiniz ekonomik bir seçenektir.

Nasıl Gidilir?

Özlüce Plajı, İnebolu'nun Özlüce Köyü'nde konumlanmıştır ve İnebolu ilçe merkezine yaklaşık olarak 14 km mesafededir. Özel aracınızı kullanarak Bartın İnebolu Yolu/D010 üzerinden plaja rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Hatay'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Antalya'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Adana'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Kaynak: haber merkezi