Kastamonu hem doğasıyla hemde berrak deniziyle tatilseverlerin uğrak noktalarından biri. Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesi de yemyeşil doğasıyla ve masmavi deniziyle gelenleri bir daha gelmeye ikna ediyor. Sizler için Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesindeki plajları derledik...

Ginolu Kaleso

Ginolu Plajı

Doğal yapısını korumayı başaran plaj, yaklaşık 250 metre uzunluğunda bir plaja sahiptir. Plajın yanında bir de liman bulunmaktadır. Plaj kısmı, çocuklu aileler için oldukça uygundur; sahil ve deniz tabanı kumludur ve deniz seviyesi kıyıdan yaklaşık 30-40 metre kadar sığdır. Bu özellikleri sayesinde çocuklu aileler ve yeni yüzmeye başlayanlar için idealdir. Liman kısmı ise daha çok gençlerin tercih ettiği bir noktadır ve atlama noktaları bulunmaktadır. Buradan atlayış yaparak denizin tadını çıkarabilirsiniz. Hem plaj kısmında hem de liman kısmında ayrı ayrı hizmet veren kafeler bulunmaktadır. Bu kafelerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz ve fiyatlar oldukça uygundur. Son olarak, her iki alanda da ücretsiz otopark bulunmaktadır, bu nedenle araçla gelmek isteyenler için park sorunu yaşanmamaktadır.

Nasıl Gidilir?

Doğal yapısını korumayı başaran koy, yaklaşık 250 metre uzunluğunda bir plaja sahiptir. Plajın yanında bir de liman bulunmaktadır. Plaj kısmı, çocuklu aileler için oldukça uygundur; sahil ve deniz tabanı kumludur ve deniz seviyesi kıyıdan yaklaşık 30-40 metre kadar sığdır. Bu özellikleri sayesinde çocuklu aileler ve yeni yüzmeye başlayanlar için idealdir. Liman kısmı ise daha çok gençlerin tercih ettiği bir noktadır ve atlama noktaları bulunmaktadır. Buradan atlayış yaparak denizin tadını çıkarabilirsiniz. Hem plaj kısmında hem de liman kısmında ayrı ayrı hizmet veren kafeler bulunmaktadır. Bu kafelerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz ve fiyatlar oldukça uygundur. Son olarak, her iki alanda da ücretsiz otopark bulunmaktadır, bu nedenle araçla gelmek isteyenler için park sorunu yaşanmamaktadır.

Kaynak: haber merkezi