Kasabadaki Yabancı, sinema dünyasının unutulmaz yapıtlarından biri olarak adlandırılıyor ve meraklılarının hala araştırmaya devam ettiği bir baş yapıt olma özelliğini koruyor. Filmin etkileyici atmosferi, çoğu izleyiciyi hayran bırakırken, bu atmosferin yaratılmasında kullanılan mekânlar da büyük önem taşıyor. Peki, Kasabadaki Yabancı'nın çekildiği yer neresi? Hangi sahneler gerçek bir kasabada, hangileri sette çekildi? İşte, bu soruların cevapları ve film hakkında bilmeniz gereken diğer önemli detaylar...

Kasabadaki Yabancı Filmi Nerede Çekildi?

Kasabadaki Yabancı filmi, Kaliforniya'daki Sierra Nevada dağlarında, Bodie ve Markleeville kasabalarında çekildi. Bodie, terk edilmiş bir altın madenciliği kasabasıdır ve filmin atmosferine katkıda bulunmuştur.

Ne Zaman Çekildi?

Film 1973 yılında çekildi ve 19 Nisan 1973'te vizyona girdi.

Kasabadaki Yabancı Oyuncuları Kimler?

Filmin başrollerinde Clint Eastwood (Yabancı), Verna Bloom (Sarah), Geoffrey Lewis (Stacey Bridges), Mitchell Ryan (Gus Morgan) ve John Mitchum (Jake) yer alıyor.

IMDb Puanı Kaç?

Filmin IMDb puanı 10 üzerinden 7,4'tür.

Kasabadaki Yabancı Konusu Ne?

Bir serseri (Clint Eastwood), Lago adında küçük bir kasabaya gelir. Kasaba, üç haydut tarafından terörize edilmektedir. Kasaba halkı, serseriyi haydutlarla savaşması için tutar. Serseri, kasaba halkına yardım etmeyi kabul eder, ancak kendi şartlarına göre.

Kaynak: Haber Merkezi