Eskişehir'in Odunpazarı İlçesi Uluçayır Mahallesi'nde yaşayan 60 yaşındaki zihinsel engelli Sefer Çakır, evinden ayrıldıktan sonra 42 gündür kendisinden haber alınamıyor. 29 Mayıs'ta evinden ayrılan Çakır, o günden beri geri dönmedi ve yakınları tarafından endişeyle aranıyor.

Sefer Çakır'ın zaman zaman evden ayrılıp bir süre sonra geri döndüğü bilinen bir kişi olduğu ancak bu sefer uzun süredir geri gelmediği belirtiliyor. Yakınları durumu fark edip Odunpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı'na başvurarak kayıp ihbarında bulundu. Jandarma ekipleri de Sefer Çakır'ı bulabilmek için geniş çaplı bir çalışma başlattı.

A W243937 01

Kent genelinde yapılan aramalarda Sefer Çakır'ın fotoğraflarıyla birlikte kayıp ilanları asıldı. Jandarma ekipleri, Uluçayır Mahallesi çevresinde ve şehir genelindeki olası bulunabilecek yerlerde arama çalışmalarını sürdürüyor.

Sefer Çakır'ın bulunması için yapılan bu çalışmaların, ailesi ve çevresindeki insanlar için büyük bir endişe kaynağı olduğu vurgulanırken, yetkililerin her türlü önlemi alarak arama çalışmalarını titizlikle sürdürdüğü ifade ediliyor.

Kaynak: İHA