Karşıyaka Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu, sahne performansıyla büyük beğeni topladı. Koronun sanat yönetmeni Birkan Balcı'nın yönetiminde seslendirdiği eserlere izleyiciler de eşlik etti. Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Özlem Ceylan, "Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’mizde üyelerimiz çok güzel işler gerçekleştiriyorlar. Onları sahnede izlerken gururlanıyoruz" dedi.

KONSERLERE YOĞUN İLGİ

Karşıyaka Belediyesi Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, her yıl onlarca farklı branşta düzenlenen kurslarla 60 yaş ve üzeri Karşıyakalı yurttaşları sosyal yaşamla buluşturmaya devam ediyor. Merkezde Türk Sanat Müziği Korosu'nun yanı sıra birçok farklı branşta kurslar ve etkinlikler düzenleniyor. Özellikle Türk Sanat Müziği Korosu'nun konserleri yoğun ilgi görüyor.

AKTİF BİR YAŞ ALMA DÖNEMİ ŞANSI

Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Özlem Ceylan, “Başkanımız Dr. Cemil Tugay, özellikle yaş almış büyüklerimize yönelik çalışmaları önemsiyor. Büyüklerimizin hayat tecrübesiyle toplumsal hayatı daha güzel, daha renkli hale getirmek istiyoruz. Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nde düzenlediğimiz kurs, kulüp ve etkinliklerle üyelerimizin sosyalleşmesine, aktif bir yaş alma dönemi yaşamalarına imkân sunuyoruz. Yaptıkları tüm çalışmalar ayrı ayrı gurur kaynağımız oluyor. Türk Sanat Müziği Korosu’nun konserlerini de ilgiyle takip ediyoruz. Hem değerli büyüklerimize hem sanat yönetmenimiz Birkan Balcı’ya, emeği geçenlere ve konsere iştirak eden Karşıyakalılara teşekkür ediyoruz. Değerli büyüklerimiz için eve kapanmak, yalnızlığa itilmek gibi bir kaderi kabul etmiyoruz. Yaş almış yurttaşların toplum hayatına daha aktif katılımı için çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: Doğukan Fikri Fidan