Karşıyaka Spor Kulübü'nde seçimli genel kurul öncesi Başkan İlker Ergüllü ve 5.5 yıl boyunca kulübü yöneten eski Başkan Turgay Büyükkarcı arasında uzlaşma sağlandı. Geçen yılın tartışmalı son seçimli kongresinde ibra edilmeyen Büyükkarcı, kulübe olan tüm alacaklarını karşılığında sponsorluk desteği sunarak anlaşmaya vardı. Yönetim, yeni genel kurulda Büyükkarcı'nın ibrasını yeniden sunacak ve Büyükkarcı'nın ekibinden bazı isimler de yeni yönetimde yer alacak. Mavişehir'deki kulüp merkezinde yapılan basın toplantısında, İlker Ergüllü, kulübü başarıya taşımak için tüm camiayla barışık bir şekilde çalışmayı hedeflediğini belirtti. Turgay Büyükkarcı ise, Karşıyaka için gereken her şeyi yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Ergüllü, toplantıda, "Geçen yıl kulüpte ibra sorunu yaşandı. Ancak Turgay başkanla yapılan diyaloglar sonucunda uzlaşma sağlandı. Büyükkarcı, kulübe sponsorluk desteği sağlayarak katkıda bulundu. Yeni yönetimde onun ekibinden isimler de yer alacak. Umarım bundan sonra birlik ve beraberlik içinde sorunları aşarız. Turgay Başkanın kulübe olan katkılarına teşekkür ederim. Hepimiz için hayırlı bir kongre olması dileğiyle" dedi.

Büyükkarcı ise, "Başkanımıza ve yönetim kurulumuza başarılar diliyorum. Bu görev onurlu ama zor bir görevdir. Başkan Ergüllü'nün dostluk köprüsü kurma isteğini olumlu buldum. Kulübün organlarının birbiriyle kavgalı olması başarıya engel olur. Ancak birlikte çalışarak başarılı olabiliriz. Pazartesi gününden itibaren kulübümüz için gereken her şeyi yapmaya hazırız" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA