Karşıyaka Belediyesi ekipleri, çevre ve görüntü kirliliğine karşı yürüttükleri denetimlerde her gün 200-300 civarında izinsiz reklam ve afişi toplayarak imha ediyor. Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, bu tür izinsiz eylemlere kesinlikle izin vermeyeceklerini, izinsiz girişimler sona erene kadar mücadele edeceklerini belirtti.

Karşıyaka Belediyesi, kent içi disiplini koruma, toplum sağlığı ve huzurunu güvence altına alma çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu çerçevede Zabıta Müdürlüğü bünyesindeki özel ekip, ana caddeler başta olmak üzere ilçe genelinde her gün izinsiz açık hava reklam ve afiş denetimi yapıyor. Ağaçlara, aydınlatma direklerine, trafik tabelalarına ve çeşitli yerlere sabitlenen izinsiz tanıtım görselleri tek tek kaldırılarak imha ediliyor. Günlük toplanan materyal sayısı 200-300 civarına ulaşıyor. Ayrıca izinsiz kartvizit ve broşür dağıtımına da taviz verilmiyor ve bu yöntemleri kullanan işletmelere cezai işlem uygulanıyor.

Karsiyakada Cevre Ve Goruntu Kirliligine Karsi Etkin Mucadele

Kurallara uyma ve kenti koruma çağrısı

Başkan Yıldız Ünsal, daha çağdaş bir Karşıyaka hedefiyle her alanda etkin çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Karşıyaka'yı kirleten, kent düzenini ve disiplinini bozan her türlü olumsuzlukla kararlı bir mücadele içinde olduklarını vurgulayan Başkan Ünsal, izinsiz reklam ve afişlerin bu çerçevede ciddi bir sorun oluşturduğunu belirtti. Başkan Ünsal, ekiplerin, ticari amaçla bu girişimde bulunanlara karşı her gün denetimlerini sürdürdüklerini ifade etti. Afiş veya pankart asmak gibi tanıtım çalışmaları için mutlaka yasal izinler alınması gerektiğine değinen Başkan Ünsal, kurallara uyma ve kenti birlikte koruma çağrısında bulundu.

Muhabir: Nazlı Şentürk