Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çevre düzenleme çalışmaları kapsamında ilçe genelinde ağaç budama faaliyetlerini sürdürüyor. Sömestr tatilini değerlendiren ekipler, okul bahçelerindeki ağaçları budayarak olumsuz hava koşullarının neden olabileceği riskleri ortadan kaldırıyor ve ağaçların daha sağlıklı büyümesini sağlıyor.

TALEP VATANDAŞTAN

Halktan ve okul yönetimlerinden gelen talepler doğrultusunda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, sokaklarda, mahalle aralarında ve parklarda tehlike arz eden ağaçları belirleyerek budama ve sağlıklılaştırma çalışmalarını gerçekleştiriyor. Elektrik tellerine zarar verebilecek ağaç dalları özenle temizlenerek olası elektrik kesintileri ve yangın riski önleniyor.

BUDANAN ODUNLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE VERİLECEK

Budama işlemlerinden elde edilen odunlar ise ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak dağıtılacak. Kışlık yakacak ihtiyacı olan vatandaşlar, belediyenin bu hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilecekler. Sömestr tatili süresince okul bahçelerinde yapılan budama çalışmaları, okul yönetimleri ile koordineli bir şekilde gerçekleştirilerek ağaçların sağlıklı gelişimine katkı sağlanıyor. Ayrıca, görsel açıdan hoş bir görünüm elde etmek amacıyla form verme çalışmaları da yapılmaktadır. Budama çalışmaları, talep eden kamu kurumları ve kuruluşlarının bahçeleriyle birlikte ilçe genelinde devam edecektir. 

Kaynak: İPEK KIRCA