Cumhuriyet Halk Partisi'nin Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, 60 günlük yoğun seçim çalışmalarının ardından yapılan oylama sonucunda yüzde 46,26 oy oranıyla Karabağlar Belediye Başkanı seçildi.

Seçim sürecinde mahalle mahalle, sokak sokak vatandaşlarla buluşan ve ev ziyaretleri gerçekleştiren Kınay, Karabağlar'daki gençlerin, çocukların, kadınların ve emekçilerin sesini büyütmek amacıyla yola çıktığını vurguladı. 5 yıllık süreçte hem İzmir'in hem de Türkiye'nin Karabağlar'ı konuşacağını ve ilçenin Türkiye için bir model olacağını ifade etti. Kurulacak olan mahalle komisyonları ve meclisler aracılığıyla vatandaşlarla düzenli olarak bir araya geleceğini belirten Kınay, sosyal belediyecilik anlayışıyla yoksullukla mücadele etmek için çalışacaklarını vurguladı.

Kınay, Karabağlar'daki ilk mitingini Uğur Mumcu Parkı'nda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay'ın katılımıyla gerçekleştirdi. Mitinde Karabağlar'ın İzmir'deki 30 ilçe içerisinde en çok hakkını arayacak ilçe olacağını vurgulayan Kınay, Karabağlar'ın 58 mahallesinin kendini öteki hissetmemesi için mücadele edeceklerini belirtti. Ayrıca yaşanan kentsel dönüşüm sorunlarına da değinen Kınay, Karabağlar'da yerinde, adil, güvenli ve halktan yana bir dönüşüm gerçekleştireceklerini söyledi.

Seçim çalışmaları boyunca halkla iç içe geçen çalışmalarıyla dikkat çeken Kınay, toplumsal ihtiyaçları ve sosyal belediyeciliği dikkate alarak hazırladığı projeler ve vaatlerle seçmenlerin desteğini kazandı. Seçim sonrası Uğur Mumcu Parkı'nda gerçekleştirdiği kutlama töreninde partililere teşekkür eden Kınay, "55 gün önce burada, var mısınız diye sormuştum. Varım demiştiniz. Her sokakta, evde, yolda, parkta sizleri gördük, sizlerle konuştuk. Bizim yolculuğumuz böyle başlamıştı, bu güzel bir yol hikayesi. Sizlerle her buluşmamızda, her sarılmamızda kendi çocuklarımı gördüm. Burada hep beraber sarıldık. Karabağlar'da kadınlarımızla konuştuk, semt evlerinde ve parklarda dertlerimizi paylaştık. Karabağlar'da emeklilerimizle ve emekçilerimizle ne kadar çok bir arada olmak istediğimizi konuştuk" ifadelerini kullandı.

Muhabir: İPEK KIRCA