Sinema dünyasında iz bırakan yapımlar arasında yer alan "Kandahar" filmi, sadece etkileyici hikayesiyle değil, aynı zamanda çekim yapılan mekanlarla da dikkat çekiyor. Film, izleyicilere farklı bir coğrafyayı keşfetme fırsatı sunarken, çekimlerin gerçekleştirildiği yer ise merak konusu oluyor. "Kandahar nerede çekildi?" sorusuyla filmin hayranları, yapımda rol alan oyuncularla birlikte bu sıra dışı mekanın izini sürüyor. İşte, "Kandahar" filmi ve çekimlerine dair merak edilenler...

Kandahar Filmi Nerede Çekildi?

Kandahar filmi, Suudi Arabistan'ın El-Ula şehrinde çekildi. Bu, Medine'de bulunan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan İslam öncesi arkeolojik şehir Hegra'ya ev sahipliği yapan bir bölgedir. Filmin bazı sahneleri de Ürdün'de çekilmiştir.

Ne Zaman Çekildi?

Filmin çekimleri 2022'nin başlarında başladı ve Mayıs 2022'de tamamlandı.

Kandahar Oyuncuları Kimler?

Filmin başrollerinde Gerard Butler, Navid Negahban, Ali Fazal, Travis Fimmel ve Elnaaz Norouzi yer alıyor. Diğer oyuncular arasında Olivia-Mai Barrett, Fahim Fazli, Ray Haratian ve Nina Toussaint-White da var.

IMDb Puanı Kaç?

Filmin IMDb puanı 10 üzerinden 6,1'dir.

Kandahar Konusu Ne?

Kandahar, Afganistan'da gizlice yürütülen bir CIA operasyonunda görevli olan Tom Harris'in hikayesini izliyor. Harris'in kimliği tehlikeye düşerken, düşman topraklarında mahsur kalır ve avcı olan özel kuvvetlerden kaçarken, hayatta kalmak için tercümanıyla birlikte çölden Afganistan'ın Kandahar kentine doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkmak zorundadır.

Kaynak: Haber Merkezi