Türk halkının yıllardır tanıdığı ve sevdiği 'Kahtalı Mıçe' takma adıyla bilinen Mustafa Aslan'ın ölümü, sosyal medyada büyük bir endişe dalgası yarattı. Ancak, gerçekliği doğrulayan resmi bir açıklama henüz gelmedi. Peki 'Kahtalı Mıçe' Mustafa Aslan öldü mü?

'Kahtalı Mıçe' Mustafa Aslan öldü mü?

Mustafa Aslan, daha çok bilinen adıyla Kahtalı Mıçe, 1953 yılında Adıyaman'ın Kahta ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Kahta Kubilay İlkokulu'nda tamamladı, ancak çocukluğunda pamuk tarlalarında çalışarak geçirdiği zaman nedeniyle ilkokulu bitirmesi 9 yılını aldı. Ortaokul diplomasını ise sonradan dışardan sınavlara girerek aldı. 17 yaşından itibaren Kahta'da yerel türküler seslendirmeye başladı, düğünlerde, konserlerde performanslar sergiledi. Okulunu bitirdikten sonra Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü'nde işe girdi.

Bilindik "Beynelmilel" filminde rol aldı. 1989 ve 1990 yıllarında Gaziantep'te yaşadıktan sonra 1991'de İstanbul'a göç etti ve bir süre burada yaşadıktan sonra Şanlıurfa'ya yerleşti, halen orada ikamet etmektedir. Uzun yıllar boyunca Nuri Sesigüzel, Ahmet Sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif gibi sanatçıların eserlerini seslendirdi. Hülya Hanım ile 1975 yılında evlendi ve dört çocukları oldu.

Kahtalı Mıçe olarak bilinen Mustafa Aslan, Adıyaman'da yaşayan 25 akrabasını kaybettiği Kahramanmaraş'taki 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle ilgili olarak CNN TÜRK'e yaptığı açıklamada, "Allah yardım etsin. Allah bir daha böyle bir felaket göndermesin. Çok sayıda sevdiklerimizi kaybettik" ifadelerini kullandı.

Kahtalı Mıçe hakkında çıkan öldü haberleri tamamen spekülasyondan ibarettir.

Kaynak: HABER MERKEZİ