Ülke genelinde merakla beklenen bir dönemeç olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantıları, Şubat 2024'te yine gündemi meşgul ediyor. Vatandaşlar, "Kabine toplantısı ne zaman Şubat 2024?" ve "Cumhurbaşkanlığı Kabinesi gündem konuları neler?" gibi soruların yanıtlarını ararken, kamuoyu birçok önemli meseleye odaklanmış durumda. Toplantının tarihi belirlendiğinde, gözler kabine üyelerinin gündemdeki başlıklara nasıl yaklaşacaklarına çevriliyor. Hem yerel hem de ulusal düzeyde etkisi olacak bu toplantının sonuçları, ülkenin yakın geleceği açısından büyük önem taşıyor.İşte detaylar...

Kabine toplantısı ne zaman Şubat 2024? 

2024 Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı için tarih belirleme çalışmaları başladı. Yeni yılın ilk Kabine toplantısı, 16 Ocak'ta gerçekleştirildi.14 günde bir gerçekleştirilen Kabine toplantısının 29 Ocak'ta yapılması bekleniyordu fakat toplantı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun gündemi nedeniyle toplantı yapılmadı.Yeni toplantı tarihi henüz duyurulmadı, ancak Kabinenin 12 Şubat'ta bir araya gelmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi gündem konuları neler?

Kabine toplantısında, Türkiye'nin iç ve dış siyasi gündemi değerlendirilecek. Gündemde, enflasyonla mücadele, Mısır'a 12 yıl sonra yapılacak ziyaret, Milli Savunma Bakanı ve MİT Başkanı'nın Irak temasları ile ABD'den F-16 tedarik süreci olacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ