En son 31 Ekim'de toplanan Kabinede, ekonomideki son gelişmeler ve enflasyonla mücadele kapsamında atılan yeni adımlar değerlendirilecek. Milliyet'in haberine göre; öte yandan 5 bin lira emekli ikramiyesi için milyonları ilgilendiren ek düzenlemenin de Kabine toplantısında gündeme gelmesi bekleniyor.

kabine-toplantisi-bugun-toplaniyor-peki-son-gelismeler-neler-gundemde-neler-var-iste-masada (3)

Keban baraj doluluk oranları 8 Aralık 2023: Elazığ barajlarda doluluk oranı nedir? Keban baraj doluluk oranları 8 Aralık 2023: Elazığ barajlarda doluluk oranı nedir?

İsrail'in saldırıları ve insani kriz masaya yatırılacak

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, ateşkes çabaları ve insani krize karşı alınabilecek önlemler de Kabine toplantısında masaya yatırılacak. Toplantıda, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve Gazze'ye insani yardımların ulaştırılması görüşülecek.

kabine-toplantisi-bugun-toplaniyor-peki-son-gelismeler-neler-gundemde-neler-var-iste-masada (1)-1

Deprem bölgesindeki son durum da gündemde

Ekonomi ve İsrail'in saldırılarının yanı sıra, Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremde son durum da Kabine toplantısının gündeminde yer alacak. Deprem bölgesindeki arama kurtarma ve yaralıların tedavisi çalışmaları değerlendirilecek.

kabine-toplantisi-bugun-toplaniyor-peki-son-gelismeler-neler-gundemde-neler-var-iste-masada (4)

Terörle mücadele de gündemde

Terörle mücadele de Kabine toplantısının gündeminde yer alacak. PKK ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadele kapsamında atılan yeni adımlar değerlendirilecek.

kabine-toplantisi-bugun-toplaniyor-peki-son-gelismeler-neler-gundemde-neler-var-iste-masada (1)

Kabine toplantısının ardından Erdoğan, toplantıda alınan kararları kamuoyuna duyuracak.

Kaynak: Haber Merkezi