Jülide Kural, hayat arkadaşı Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında son açıklamayı yaptı. Kural, 29 Mayıs 2024 tarihinde yaptığı açıklamada, Kadir İnanır'ın tedavi sürecinin olumlu ilerlediğini ve herhangi bir olumsuz durumun bulunmadığını belirtti. Kadir İnanır'a ilişkin son durum açıklaması neydi? İşte, detaylar...

Kadir İnanır’ın Sağlık Durumuna İlişkin Açıklama

Usta oyuncu Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili yeni bir açıklama, hayat arkadaşı Jülide Kural’dan geldi. Jülide Kural, Kadir İnanır’ın rutin tedavisine devam edildiğini belirterek, “Yaşamsal bir risk barındıran herhangi bir sorun bulunmamaktadır” dedi.

Beykoz'da Rahatsızlanarak Hastaneye Kaldırıldı

24 Mart'ta Beykoz'daki evinde rahatsızlanan Kadir İnanır, acilen Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Beyne pıhtı atması sonucu inme geçiren sanatçı, hemen operasyona alınmış ve yoğun bakımda tedavi görmüştü.

Tedavi Süreci Devam Ediyor

4 Nisan'da taburcu edilen Kadir İnanır’ın tedavi süreci ile ilgili olarak Jülide Kural, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Kural, Kadir İnanır'ın rutin tedavisine devam edildiğini ve yaşamsal bir risk taşımadığını belirtti.

Jülide Kural şunları söyledi:

Bildiğiniz üzere Kadir İnanır, bir süredir fizik tedavisine devam etmekteydi. En başından beri bu süreci yöneten Türkiye'nin en önemli beyin cerrahlarından Uğur Türe'nin yönlendirmesiyle, zaman zaman olduğu gibi 29 Mayıs günü de bir tür check-up amacıyla kontrollerini gerçekleştirmek üzere Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'ne gelmiş bulunmaktadır. Birkaç gün sürecek olan rutin kontrollerinin ardından fizik tedaviye devam edecektir. Önemli, yaşamsal risk barındıran herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Kadir İnanır'ı seven ve onun sağlığı için kaygı duyan sizlerin ne denli merakla bu süreci takip ettiğinize yakından tanığım. Bu konuda çıkan haberler kimi zaman gerçeği yansıtmadığından bu kısa açıklamayı sizinle paylaşmanın doğru olduğuna inanıyorum.

Kadir İnanır, Yeditepe Üniversite Hastanesi'nde Uğur Türe ve tüm sağlık çalışanlarının emeğiyle tedavi sürecine devam etmektedir. Bu süreç salt kontrol amaçlı oluşmuştur. Önemli bir gelişme olduğunda sizinle bunu paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Tek ricam çıkacak gerçek dışı haberlere kulağınızı kapamanızdır. Tahmin edeceğiniz gibi bu tür durumlar uzun soluklu ve emek isteyen bir zaman diliminde ancak sonuca ulaşabilir. Bu sabrın ve özenin siz sevenlerinde oludğuna inanıyorum. Bu konudaki en büyük güvencemiz Kadir İnanır'ın mücadele gücü ve kararlılığıdır.

Hepimizin bildiği gibi bu ülke topraklarının onun sağduyusuna, vicdanına ve değiştirebilme gücüne ihtiyacı var.

Kaynak: HABER MERKEZİ