ABD Başkanı Joe Biden, Kuzey Carolina'da düzenlediği seçim kampanyası konuşmasında, artık eskisi kadar rahat yürüyemediğini ve konuşamadığını fark ettiğini açıkladı. Biden, "Genç değilim ama deneyimlerimden güç alıyorum" diyerek yaşına rağmen ne yapması gerektiğini bildiğini vurguladı. Konuşmasında doğruyu söyleme ve yanlış ile doğruyu ayırt etme yeteneğine sahip olduğunu belirten Biden, düşmesi durumunda nasıl kalkacağını da bildiğini ifade etti.

Biden: "Ekonomiyi güçlendireceğim ve uluslararası ilişkileri koruyacağım"

Joe Biden, konuşmasında ekonomiyi güçlendirme ve uluslararası ilişkileri sağlamlaştırma konusunda kararlı olduğunu belirtti. "Eğer kalpten inanmasaydım tekrar aday olmazdım. Ancak bu risk büyük" diyen Biden, Donald Trump'ın ülke için ciddi bir tehdit olduğunu vurguladı. Biden, "Bu seçimi kazanma niyetindeyim" şeklinde açıklama yaptı.

Biden'ın sözleri, canlı yayın tartışmasının ardından gelen eleştirilere yanıt oldu

ABD Başkanı Joe Biden'ın Kuzey Carolina'daki seçim kampanyası konuşması, 5 Kasım'daki başkanlık seçimleri öncesinde yapılacak ilk canlı yayın tartışmasının ardından gelen eleştirilere karşı verilen bir yanıt olarak değerlendirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ