İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın seçim öncesinde verdiği vaatlerden biri olan toplu taşıma hizmetlerinde önemli bir değişiklik hayata geçiyor. İlk binişten sonra 90 dakika boyunca yapılan aktarmaların ücretsiz olacağı yeni uygulama, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından kabul edildi.

Son UKOME toplantısında alınan kararla birlikte, İzmir'de toplu taşıma kullanıcıları artık ilk binişten sonra 90 dakika içinde yapacakları aktarmaları ücretsiz olarak gerçekleştirebilecekler. Bu karar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin seçim sonrası Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ne ilettiği üçüncü teklifin kabul edilmesiyle sonuçlandı. Daha önce hükümet temsilcileri tarafından reddedilen benzer teklifler, şimdiye kadar kabul edilmemişti.

"Sözümüzü yerine getirdik"

Kararı değerlendiren Başkan Tugay, “Seçimden önce verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. UKOME’de kararın oy birliği ile çıkmasında, Bakanlık ve diğer kurumlarla kurduğu iletişimle katkı veren AK Parti İzmir İl Başkanı Sayın Bilal Saygılı’ya çok teşekkür ediyorum. Değerli hemşehrilerimizin kent yaşamlarını kolaylaştırma yolunda tüm kurumlarla yapıcı iş birliği çabalarımız devam edecektir” dedi.

Başkanın imzasıyla hayata geçecek

90 Dakika Ücretsiz Aktarma Sistemi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın, UKOME kararını onaylamasının ardından yürürlüğe girecek.

Kaynak: Haber Merkezi