1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Hajjar, kendi memleketi Filistin'de bir süre avukatlık yaptıktan sonra 2008 yılında Türkiye'ye dönerek İzmir'e yerleşti. İzmir Barosuna bağlı olarak mesleğini sürdüren Hajjar'ın ailesi hala Filistin'de yaşıyor.

İzmir'de yaşayan Filistinli Avukat Nasser Hajjar ailesine ulaşmaya çalışıyor (3)

Karaman Elektrik arıza, Elektrik İdaresi iletişim numaraları ve iletişim adresi Karaman Elektrik arıza, Elektrik İdaresi iletişim numaraları ve iletişim adresi

İsrail'in Filistin'e yönelik gerçekleştirdiği saldırılar, Filistin toplumunda büyük acı ve yıkıma neden oldu. Nasser Hajjar, son iki-üç gündür ailesinden haber alamamaktan kaygılanıyor. Gazze ve diğer bölgelerdeki saldırılarda okullar, hastaneler, camiler gibi sivil altyapılar zarar gördü, insanlar, çocuklar, yaşlılar yaşamlarını kaybetti. Ayrıca, açlık, sağlık hizmetlerine erişimdeki zorluklar ve yaralıların tedavisindeki sıkıntılar gibi diğer zorluklar da yaşanmaktadır.

İzmir'de yaşayan Filistinli Avukat Nasser Hajjar ailesine ulaşmaya çalışıyor (2)

Nasser Hajjar, Filistin'deki ailesiyle iletişim kurmak ve onların durumu hakkında bilgi almak için yoğun bir bekleyiş içerisinde. İnternet erişiminin zayıf olması ve bölgedeki iletişim kesintileri, ailesiyle iletişim kurmasını zorlaştırmaktadır. Ailesinden hiç haber alamamanın yarattığı endişe ve acı, Filistin toplumunun yaşadığı bu trajediye dair somut bir örnek oluşturuyor.

İzmir'de yaşayan Filistinli Avukat Nasser Hajjar ailesine ulaşmaya çalışıyor (1)

Nasser Hajjar, Filistin'de yaşanan bu büyük trajediyi ve zulmü dünya kamuoyuna duyurmak için çaba harcıyor. Ailesi ve Filistin halkı için umutlu bir haber beklerken, yaşanan bu insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla duygusal bir açıklama yapıyor.

Kaynak: Haber Merkezi