İzmir'in Gültepe semtinde yaşanan yağışlar, bir kahvehaneyi su altında bıraktı. Ancak, şaşırtıcı bir şekilde bazı vatandaşlar, su baskınına rağmen kahvehanede okey oynamaya devam etti. Su seviyesinin giderek yükseldiği anlarda bile okey masalarının etrafında toplanan insanlar, oyunlarını sürdürdü. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedilirken, vatandaşlar suyun ne kadar hızlı yükseldiğini fark etmeksizin oyunlarına odaklandılar.

Meteorolojiden 6 İl İçin Kuvvetli Sağanak Uyarısı Geçmişti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Amasya illeri için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu. Yapılan açıklamaya göre, bu illerde yerel olarak şiddetli yağışların yanı sıra gök gürültülü sağanaklar da bekleniyor.

Zonguldak ve Bartın'da akşam saatlerinden sonra, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Amasya'da ise yarın öğle saatlerinden itibaren şiddetli yağışlar görülebilir. Meteoroloji, bu süreçte sel, su baskını, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgarlar ve yerel dolu riskine karşı vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı. Özellikle yağış anında su seviyelerinin hızla yükselebileceği ve ani sel riskinin bulunduğu belirtilirken, vatandaşların dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları gerektiği vurgulandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ