İzmir'in Urla ilçesinde yaşanan trajik bir olay, mahalle sakinlerini yasa boğdu. Ölmek üzereyken bulunan ancak kurtarılamayan 6 köpeğin tarım ilacıyla zehirlendiği ortaya çıktı. Mahalleli, bu vahim olayın sorumlusu veya sorumlularının belirlenmesi için adım attı ve sosyal medya üzerinden duyuru yaparak, köpekleri zehirleyen kişi veya kişilere bilgi sağlayacaklara 70 bin TL ödül vereceklerini duyurdular.

İzmir'de Vahşet! 6 Köpek Tarım Ilacıyla Zehirlendi-1

20 Mayıs gecesi Urla ilçesi Gülbahçe Mahallesi'nde yaşanan olay, köpek besleyen vatandaşlar arasında büyük üzüntü yarattı. Bir köpeğin ağzından köpükler gelmesi üzerine başlayan şüpheler, yapılan incelemeler sonucunda köpeklerin tarım ilacıyla zehirlendiğini ortaya çıkardı. Mahalle halkı, durumu hemen belediye ve polise bildirdi ve olayın peşini bırakmadı. Veterinerler ve mahalle sakinleri, zehirlenen köpekleri kurtarmak için çaba sarf etti, ancak ne yazık ki hayvanlar kurtarılamadı.

Polis ve ilgili kurumlar da olayın üzerine gitti. Urla Belediyesi ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yapılan incelemelerde köpeklerin yüksek miktarda tarım ilacı olan metomil ile zehirlendiğini tespit etti. Soruşturma kapsamında polis, zehirlenme vakasının failini veya faillerini bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Mahalle sakinleri ise adaletin sağlanması için kendi çabalarını da esirgemedi. Sosyal medya üzerinden yaptıkları duyuruda, köpekleri zehirleyen kişi veya kişilere bilgi verecekleri ödül için 70 bin TL tutarında bir fon oluşturduklarını açıkladılar. Bu duyuru, toplumun vicdanında derin yankılar uyandırırken, hayvanseverler ve mahalle halkı olayın aydınlatılması ve sorumluların cezalandırılması için bir araya gelerek desteklerini gösterdiler.

Kaynak: İHA