İzmir'de, alacak meselesi nedeniyle kuyumcu Bekir Bozar'ı (68) öldürdüğü iddia edilen Ferhat B. (24), 13 gün boyunca üç farklı ilde aranırken, çarşı ve mahalle bekçileri tarafından gerçekleştirilen bir operasyonla yakalandı. Ferhat B., olay yerine yakın bir noktada kadın kimliği kullanarak yakalandı ve kendisinin kadın olduğunu, cinsiyet değiştirme operasyonu geçirdiğini iddia etti. Ancak, bekçilerin dikkati sayesinde cinayet şüphelisi gözaltına alındı.

Cinayeti bildirdi

Bornova ilçesinde, Enes Özkurhan (24) adlı bir kişi, 20 Mart'ta polis merkezine giderek, Kazımdirik Mahallesi'ndeki bir hastane otoparkında 35 TU 261 plakalı bir araç bagajında bir ceset olduğunu bildirdi. Araçta, üç kurşunla vurulmuş bir erkek cesedi bulundu. Yapılan araştırmalar sonucunda cesedin kuyumcu Bekir Bozar'a ait olduğu tespit edildi ve aracın Bozar adına kiralandığı belirlendi.

Hastane otoparkına bıraktırdılar

Enes Özkurhan, ifadesinde olayı anlattı ve Ferhat B.'nin kendisiyle birlikte Bozar'ı öldürdüğünü iddia etti. Ferhat B., Bozar'ı öldürdükten sonra cesedi araç bagajına koyup Manisa'ya gitmelerini söyledi. Ardından cesedi İzmir'e geri dönüp, hastane otoparkına bıraktılar. Ancak, Ferhat B.'yi bulamayan Özkurhan, sonunda polise ihbarda bulundu.

Çalıdığı altınlarla borcunu ödedi

Polisin yürüttüğü çalışmalar sonucunda Ferhat B.'nin kuyumcu dükkanından altın çaldığı ve cinayetten sonra borçlu olduğu kişilere altın ödeme yaptığı belirlendi. Bunun üzerine polis ekipleri, dükkanında detaylı bir arama gerçekleştirdi ve ardından Ferhat B. yakalandı.

Ferhat B., çarşı ve mahalle bekçileri tarafından yakalandıktan sonra polis merkezine götürüldü. Ancak, gazetecilerin görüntü almak istemesi üzerine polis ekipleri, Ferhat B.'yi görüntülenmekten kaçırmak için farklı bir hastaneye yönlendirdi. Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği tarafından yapılan işlemlerin ardından Ferhat B.'nin, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne teslim edileceği öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi