Nöroloji bölümünde yapılan tetkikler sonucunda, halk arasında 'sessiz beyin kanaması' olarak bilinen Kronik Subdural Hematom teşhisi konuldu. Ayhan Sönmez, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Medical Point Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ali Akay tarafından başarılı bir ameliyat geçirdi.

100’ün üzerinde UMKE personelinin katılımıyla '5. Bölge İlleri UMKE Tatbikatı' yapılacak 100’ün üzerinde UMKE personelinin katılımıyla '5. Bölge İlleri UMKE Tatbikatı' yapılacak

Ayhan Sönmez, muayene için aile hekimine gitmesi sonucunda hastalığını tesadüfen öğrendiğini belirtti. Daha önce kullanmış olduğu ilaçların neden olduğu yan etkiler ve sistemde kaydının görünmesi nedeniyle doktorların şüphelendiğini ve nöroloji bölümüne yönlendirdiğini ifade etti. Sönmez, başta ehliyet yenileme için bu kadar sıkıntıya gerek olup olmadığını sorguladığını, ancak doktorların ısrarlı olduğunu ve sonrasında Doç. Dr. Ali Akay'ın ameliyat olması gerektiği uyarısında bulunduğunu paylaştı.

Sessiz beyin kanamaları, hasta tarafından fark edilmeyebilecek ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen bir durumdur. Özellikle yaşlı hastalarda ve kan sulandırıcı ilaçlar kullananlarda sıkça görülebilir. Bu tür kanamalar yavaşça büyüyerek fark edilmezse kalıcı sorunlara ve hatta ölüme neden olabilir. İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ali Akay, Ayhan Sönmez'in durumunu zamanında teşhis edilmesinin önemini vurgulayarak, benzer belirtileri yaşayan hastaların hemen bir doktora başvurması gerektiğini belirtti.

En güncel sağlık haberleri için tıklayınız

Kaynak: Haber Merkezi