Reklam
Reklam
Reklam

İzmir yanıyor, Pakdemirli ve belediye başkanları teyakkuzda

Rüzgarın da etkisiyle bugün İzmir'in birçok noktasında yangın çıktı. Urla ve Tırazlı'daki yangınları söndürmek için Orman Bakanlığı havadan müdahale ediyor. İtfaiye ekipleri de görev başında.

İzmir yanıyor,  Pakdemirli ve belediye başkanları teyakkuzda
18 Ağustos 2019 - 16:16 - Güncelleme: 18 Ağustos 2019 - 18:03
Reklam

Rüzgarın da etkisiyle bugün İzmir'in birçok noktasında yangın çıktı. Urla ve Tırazlı'daki yangınları söndürmek için Orman Bakanlığı havadan müdahale ediyor. İtfaiye ekipleri de görev başında. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Tırazlı'ya doğru hareket etti. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda da bölgedeki yangını dikkatle takip ediyor. Halil Arda sosyal medya hesabından "Tirazlı Köyü arkasındaki orman yangınına müdahaleyi yerinde gözlemledim. Çok üzgünüm" açıklaması yaptı. 


PAKDEMİRLİ: SERT RÜZGAR KONTROL ALTINA ALINMASINI ZORLAŞTIRIYOR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Karabağlar Limontepe Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangını helikopterle denetledikten sonra yangın gözetleme kulesine geçti. Bakan Pakdemirli, burada yaptığı açıklamada, yangının yerleşim yerlerine uzak olduğunu, ancak saatte 70 kilometre hızla esen rüzgarın yangının kontrol altına alınmasını zorlaştırdığını, yangının etrafının çevrelendiğini söyledi.Bakan Pakdemirli, Muğla'nın Milas ilçesinde Akgedik Barajı yakınında yer alan çam ağaçlarıyla çevrili ormanlık alanda çıkan yangının kanyonun içinde kaldığını, etrafının çevrildiğini söyledi. Pakdemirli, "Muğla yangını İzmir'dekine kıyasla kontrol altında. Ekipler İzmir yangınına odaklandı. Orman Genel Müdürümüz de geliyor birlikte koordinasyon merkezine geçiyoruz" dedi.

Bakan Pakdemirli, orman yangınlarının çıkmaması için vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Urla ilçesindeki yangına, 3 helikopter ve 14 arazözle müdahale ediliyor

 

İzmir'in Urla ilçesinde çıkan orman yangınına, 3 helikopter ve 14 arazözle müdahale ediliyor.

Alınan bilgiye göre, Yağcılar ile Demircili mahalleleri arasındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangın, şiddetli rüzgarın etkisiyle Demircili Mahallesi yönüne ilerledi. 

Yangına, 3 yangın söndürme helikopteri ve 14 arazözle müdahale ediliyor. Yangını söndürmek üzere çevre illerden takviye ekiplerin istendiği öğrenildi.

Urla Kaymakamı Önder Can, yaptığı açıklamada, yangın nedeniyle yoğun duman altında kalan Demircili Mahallesi'nde tahliye çalışması başlatıldığını bildirdi.

70 km hızla eser rüzgar işleri zorlaştırıyor

Urla ilçesinde bulunan Demircili Köyü civarındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangının kontrol altına alınması için ekipler hemen harekete geçti.

Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal, saatte 70 kilometre hızla esen rüzgarın, orman yangınlarının kontrol altına alınmasını zorlaştırdığını söyledi.

Karabağlar Belediyesi de yangına müdahale ediyor

Karabağlar'ın Tırazlı Mahallesi'nde ormanlık alanda çıkan yangını söndürme çalışmaları sürerken, Karabağlar Belediyesi ekipleri de çalışmalara destek verdi. Belediyenin Fen İşleri ile Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, öğle saatlerinde başlayan yangın nedeniyle hemen bölgeye intikal ederek çalışmalara katıldı. Arazözlerle söndürme çalışmalarına katılan belediye ekipleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile birlikte koordineli olarak çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

 


AA- DHA- HABER MERKEZİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum