İzmir’in sakin ve huzurlu ilçesi Seferihisar, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla mangal severler için harika seçenekler sunuyor. Göz alıcı plajlarından tarihi alanlara, geniş yeşil alanlardan köy atmosferine kadar pek çok farklı mekanda mangal yaparak doğayla iç içe keyifli anlar yaşayabilirsiniz.İşte Seferihisar'da mangal yapabileceğiniz alanlar...

Teos Park Çamlık

Teos Park Camlik

Teos Çamlık İzmir'e 50, Seferihisar'a 5 km. uzaklıktadır. 10 hektarlık kızılçam ormanı içinde kurulu alan 1500 kişilik ziyaretçi kapasitesine sahiptir. 10 hektar büyüklüğündeki bu orman, doğa keyfini en yoğun yaşayacağınız yerlerden. Osmanlı’dan kalan bir kaleye ve Sığacık Limanı’na da ev sahipliği yapan bölge,  mükemmel bir manzara sunuyor.Teos antik kenti yakınındaki bu dinlenme yerinde büfe, çeşme, WC, piknik üniteleri ve otopark mevcuttur. Hemen yolunuzun üzerinde Sığacık Limanı ve Osmanlı döneminden kalma bir kale vardır.  

Doğanbey Kargıcak Piknik Alanı

135056311 Bk Igmz99M K140 A Aen Dasb Ex U X Cn Obft Oc B Lx3Qc Po

Doğanbey Tabiat Parkı, Seferihisar’ın en popüler doğal alanlarından biridir. Yemyeşil doğası, zengin bitki örtüsü ve kuş cıvıltıları eşliğinde mangal yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Park içerisinde piknik masaları ve mangal yapabileceğiniz özel alanlar bulunuyor. Ayrıca, parkta yürüyüş yapabileceğiniz çeşitli patikalar da mevcut. Seferihisar'a 7, İzmir'e 50 km. uzaklıktadır.

Ekmeksiz Plajı ve Tabiat Parkı

Ekmeksiz Tabiat Parki

İzmir ,Seferihisar, Kuşadası turistik karayolunun 66'ıncı kilometresindeki Sığacık Limanı mevkiinde bulunan deniz manzaralı dinlenme yeri, tarihi Teos harabelerine de yakındır. Kamp yeri ile günübirlik kullanım için kır gazinosu, piknik masaları, ocaklar, çeşme, wc bulunan Teos-Ekmeksiz Ormaniçi Dinlenme Yeri 7 hektarlık alanda kuruludur. Seferihisar-Sığacık bölgesindeki bu mesire alanı İzmir merkezine takriben 52 km. mesafede yer alıyor. Zengin doğasının oluşturduğu manzara piknik ve mangal ile buluşunca değmesinler keyfinize! Kamp yerlerinin de bulunduğu alan, doğanın tam ortası!

Ulamış Köyü Piknik Alanı

Ulamış

Seferihisar’ın Ulamış Köyü’nde yer alan piknik alanı, geniş yeşil alanları ve gölgelik ağaçları ile mangal severler için mükemmel bir mekandır. Köyün huzurlu atmosferinde mangal yaparken doğayla iç içe olmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca, köyde yerel halkın ürettiği doğal ürünleri satın alabilirsiniz.

Azmak Koyu

Whatsapp Image 2023 06 05 At 123629

Doğal güzellikleriyle ünlü Azmak Koyu, Seferihisar’da mangal yapılabilecek en güzel yerlerden biridir. Temiz denizi ve sakin koyları ile bilinen Azmak Koyu’nda, deniz kenarında mangal yaparak eşsiz bir gün geçirebilirsiniz. Çevredeki yürüyüş parkurları da doğa severler için harika bir seçenek sunuyor.

Konuyla ilgili bir başka yazımız için;

İzmir Çeşme'de mangala gidilecek en güzel yerler

Kaynak: HABER MERKEZİ