İzmir Türkiye turizmine çok fazla katkı sağlayan şehirlerimiz arasındadır. İzmir'in Seferhisar ilçeside turistlerin yoğun bir şekilde gittiği yerlerdendir. Aynı zamanda Seferhisar'da aile ile güzel vakit geçirelebilecek yerler de vardır. Sizler için İzmir'in Seferhisar ilçesinde denize karşı mangal yapılacak en güzel yerleri derledik...

Teos Ekmeksiz Orman Parki

Teos Orman Piknik Alanı

Seferihisar'ın Sığacık Mahallesi'nde bulunan Teos Ekmeksiz Orman Kampı, denize sıfır konumu ve Teos Harabeleri'ne yakınlığıyla öne çıkan tercih edilen bir kamp alanıdır. Kamp alanında piknik alanları, otopark, içme suyu, elektrik ve soyunma kabinleri gibi olanaklar bulunmaktadır. Bu özellikleriyle rahat bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir seçenektir.

Nasıl Gidilir?

Özel aracınız ve minibüslerle gidebilirsiniz.

Akkum Plaji Yenibakis

Akkum Plajı

Seferihisar ilçesine bağlı Sığacık mevkiinde yer alan Akkum Plajı, bölgenin en gözde plajlarından biridir. İlçe merkezine yaklaşık olarak 9 km mesafede bulunan plaja ulaşım, Seferihisar’dan kalkan Sığacık dolmuşları veya 640 numaralı Sığacık otobüsleri ile sağlanabilir. Ayrıca özel araçla gelmek isteyen ziyaretçiler, ilçe merkezinden sadece 8-10 dakikalık bir araç yolculuğuyla plaja kolayca ulaşabilirler. Plaj çevresinde otopark imkanı da mevcuttur.

Akkum Plajı, tertemiz ve masmavi deniziyle herkesi büyüler. İnce kumlu sahiliyle de dikkat çeker ve suya girdiğinizde adeta bir akvaryumu andıran denizinde yüzerken etrafınızda dolaşan balıkları görebilirsiniz. Genellikle serin bir denize sahip olan Akkum Plajı, mavi bayrak ödüllü bir plajdır, yani temizlik ve güvenlik standartları yüksektir.

Plajda, ücretsiz olarak denize girebileceğiniz alanların yanı sıra işletmeler tarafından işletilen ücretli bölümler de mevcuttur. Bu seçeneklerle her ziyaretçinin ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun bir deneyim sunulmaktadır.

Son hazırlıklarınızı yapın! İşte Bursa'da mangal yapılacak en güzel 7 yer...

Kaynak: haber merkezi