İzmir Türkiye turizmine önemli katkı sağlayan şehirler arasında. İzmir'in Karaburun ilçesi de tatilseverlerin çok sevdiği konumlardan biri. Sizler için İzmir'in Karaburun ilçesinde denize girilecek en iyi yerleri derledik...

Karaburun Saipalti Plaji 1024X768

İncirlikoy Plajı

Karaburun ilçe merkezinde İskele mevkiinde bulunan İncirlikoy Plajı'na taksi ve yürüyerek ulaşım oldukça kolaydır. Bölgede en çok tercih edilen plajlardan biridir. Plajın girişi araç girişine uygun olup, çevresinde otopark bulunmaktadır. Tertemiz bir koyda yer alan ve masmavi bir denize sahip İncirlikoy Plajı'nda, koyun çevresinde bir işletme bulunmaktadır. Bu işletmede yemek içme olanaklarının yanı sıra tuvalet ve duş ihtiyaçlarını da karşılamak mümkündür. Çocuklu aileler tarafından tercih edilen bu plaj aynı zamanda mavi bayraklıdır ve sığ, sakin bir denize sahiptir.

Nasıl Gidilir?

Özel aracızla gidebilirsiniz. 

I M G 20210716 100047 Scaled

Bodrum Plajı

İlçenin en kalabalık ve en büyük plajı olan Bodrum Plajı'nın denizi mavi bayraklıdır. Çakıl taşlı bir plaja ve biraz derin bir denize sahip olmasına rağmen, girişi sığ olduğundan çocuklu aileler tarafından da tercih edilmektedir. Bodrum Plajı'nın yakınında kafeler bulunmaktadır. Yeme içme için tercih edebileceğiniz bu işletmelerde fiyatlar da genellikle uygundur. Yaz aylarında oldukça kalabalık olabilen plaj, hafta sonları hem yerlileri hem de turistleri ağırlamaktadır.

Nasıl Gidilir?

Karaburun'un İskele mevkiinde bulunan plajlardan biri de Bodrum Plajı'dır. İlçe merkezine yakın konumuyla araba, taksi veya yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile gitmek isterseniz, Karaburun dolmuş ve minibüslerini kullanabilirsiniz. Plajın çevresinde araçlarınızı park edebileceğiniz otopark da bulunmaktadır.

Izmirden Karaburuna Seyahat

Badem Bükü Plajı

Badem Bükü Plajı, kumlu bir plaja ve tertemiz bir denize sahiptir, ancak yaz aylarında dalgalı olabilen bir denize sahip olabilir. Yine de suyu oldukça temizdir. Plajın çevresinde yeme-içme için herhangi bir tesis bulunmadığından, yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz önerilir. Badem Bükü Plajı, merkeze daha uzak bir konumda yer aldığından yaz ayları ve hafta sonlarında genellikle sakin bir atmosfere sahiptir. Plaja giriş ücretsizdir.

Nasıl Gidilir?

Karaburun'da Salman mevkiinde yer alan Badem Bükü Plajı, ilçe merkezinden yaklaşık 30 km uzaklıkta konumlanmıştır. Özel araç ile ulaşım yaklaşık 40 dakika sürmektedir ve plaj çevresinde ücretsiz otopark bulunmaktadır. Plaja toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır.

Kaynak: haber merkezi