T.C. İzmir Valiliği Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası işbirliğinde düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Milyon Adımla 100 Öğrenciye Burs Yürüyüş Etkinliği’nin Ödül Töreni”,  İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Turhan ve İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İlhan Zincircioğlu’nun açılış konuşmalarıyla başladı.

ÖZGENER: HEDEFLERİMİZİN TAMAMINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle büyük bir gurur ve heyecan yaşadıklarını ifade eden İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “ ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Milyon Adımla 100 Öğrenciye Burs Yürüyüş Etkinliği’ni; Odamız, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası üyeleri, çalışanları ve yakınlarıyla birlikte, 100. yıla yakışan, yaşama hareket ve heyecan katan, birlik ve beraberliğimizin de simgesi niteliğinde hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduk. İzmir Valiliğimizin “100. Yıl Etkinlikleri Takvimi”nde yer alan Yürüyüş Etkinliğimiz kapsamında başlangıçta belirlediğimiz hedeflerin tamamını gerçekleştirdik” dedi.

100 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE EĞİTİM BURSU

Etkinliğin en güzel amacının Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençler için anlamlı bir destek oluşturmak olduğuna dikkat çeken Özgener sözlerini şöyle sürdürdü: “Yürüyüş etkinliğimizin tamamlanmasının hemen ardından üç kurum olarak 100 üniversite öğrencimize eğitim bursu olarak değerlendirmek üzere gerekli kaynağı Vakıflarımıza aktardık. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her platformda destek olmaya devam edeceğiz”

TURHAN: EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUM

8 Aralık 2023 Seferihisar elektrik kesintisi vatandaşa çile olacak! İşte detaylar... -Gediz Elektrik kesintisi 8 Aralık 2023 Seferihisar elektrik kesintisi vatandaşa çile olacak! İşte detaylar... -Gediz Elektrik kesintisi

EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Turhan, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız an itibariyle oda ve borsa camiamızın aynı çatı altında, birlikte hareket ettiği, 100 yıl koşumuzla ilgili başarılı sonuçlar aldık. 100 milyon adımda 100 öğrenciye burs sağlandı. Bu yarışmayı başarıyla tamamladık. Bu organizasyonda emeği geçen, adımlarıyla katkıda bulunan 550 katılımcımızı tebrik ediyorum” dedi.

3 BAŞKANA TEŞEKKÜR

Konuşmasında kurtuluş mücadelesinin önemine değinen ve Cumhuriyetin 100. Yılını kutlayan İTB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İlhan Zincircioğlu ise, “Çalışanlarımız ve üyelerimiz güçlerini birleştirip hedeflenin de üstüne çıkarak 132 milyon adımla geleceğe yürüdüler ve 100 evladımıza eğitim imkânı sağladılar. Eğitim gibi güzel bir katkıya vesile olmak ayrıca bizleri çok mutlu etti. Unutmayalım ki bizi refah içinde, güçlü ve bağımsız bir yarına kavuşturabilecek olan en önemli şey eğitimdir. Kendimizden büyük bir amaç için bir araya geldiğimiz bu etkinlikle aslında kendi ruh ve beden sağlığımıza da çok büyük bir iyilik yaptık. Sağlığımız için hepimizin yürüyüşlere devam etmesi gerektiğine inanıyor ve tavsiye ediyorum. Önemli gördüğüm diğer bir konu ise hemen her platformda olduğu gibi İzmir iş dünyamızı temsil eden 3 kurum olarak bu etkinlikte de hep birlikte bir arada olmamız. Bu birlikteliğe imkân sağlayan Mahmut Başkanımıza, Ender Başkanımıza ve Işınsu Başkanımıza hem şahsım hem de kurumlarımız adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Törenin ardından, etkinliğe katılan İZTO, EBSO ve İTB meclis ve komite üyeleri, çalışanları ve yakınlarına ödülleri takdim edildi.

Kupa sıralaması

1. İzmir Ticaret Odası Yürüyüş Takımı

2. Ege Bölgesi Sanayi Odası Yürüyüş Takımı

3. İzmir Ticaret Borsası Yürüyüş Takımı

Tüm takımlar genel sıralama

Erkekler

1. TÜRKER ADAKALE (EBSO Yürüyüş Takımı)

2. MÜSLÜM AKTAŞ (İTB Yürüyüş Takımı)

3. MUSTAFA GÜKRER (İZTO Yürüyüş Takımı)

4. BİROL EFE (İZTO Yürüyüş Takımı) 

5. ŞEYHMUS ALPTEKİN (EBSO Yürüyüş Takımı)

Kadınlar 

1. SİBEL KARTELLİ (EBSO Yürüyüş Takımı)

2. NAFİYE TURHAN ((EBSO Yürüyüş Takımı)

3. DEVLET PASİN ULUTAN ((EBSO Yürüyüş Takımı)

4. AYLA EDİZ (İZTO Yürüyüş Takımı)

5. HİLAL DOĞAN (İZTO Yürüyüş Takımı )

Kaynak: Doğukan Fikri Fidan