Reklam
Reklam
Reklam

İzmir Ekonomili modacının tasarımı gökyüzünde

Dünyada ilk kez bir havayolu şirketi tarafından öğrenciler arasında gerçekleştirilen kabin ekibinin kıyafetleri tasarımı yarışmasını kazanan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Yaren Eren’inkolleksiyonu kullanımaya başlandı.

İzmir Ekonomili modacının tasarımı gökyüzünde
27 Ekim 2019 - 12:56 - Güncelleme: 27 Ekim 2019 - 13:02
Reklam

İzmir Ekonomili genç modacı Yaren Eren’in tasarımları gökyüzünü süslüyor. Dünyada ilk kez bir havayolu şirketi tarafından öğrenciler arasında gerçekleştirilen kabin ekibinin kıyafetleri tasarımı yarışmasını kazanan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Yaren Eren’inkolleksiyonu kullanıma başlandı. Atlosglobal Havayolları, yeni kabin ekibinin kıyafetleriyle ilk uçuşunu İstanbul – Belgrad arasında gerçekleştirdi.
Eren’e İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elvan Özkavruk Adanır ve Öğretim Görevlisi Angela Burns eşlik etti.
Eren, aldığı eğitimin kendisine büyük bir katkısının olduğunu ve yarışmayla birlikte sektöre adım attığını belirterek, “Tasarımımın birinci olması ve şu anda kullanılması beni çok mutlu ediyor. Daha öğrenciyken bu başarıya ulaşmak gurur verici. Büyük bir projeyle sektöre adım attığım için heyecanlıyım. Tasarımlarım dünyanın birçok farklı havaalanında sergilenecek ve farklı kültürler tarafından görülecek. Çok mutluyum” dedi.
Koleksiyonumu hazırlarken fonksiyon ve tasarımı birarada tuttuğunu, çocukluğumdan beri uçma hayali kurduğunu aktaran kaydeden Eren, koleksiyonunda kâğıt uçakları hedef aldığını, kabin ekibinin hem rahat olabilecekleri hem de fonksiyonel bir kıyafet oluşturduğunu söyledi. Eren, kabin ekibi de tasarımları çok beğendiğini de aktardı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum