Geçtiğimiz hafta sonunda deplasman maçında 4-0 galip gelerek lig lideri olan Alaçatıspor, taraftarının önünde oynadığı ilk maçında da 9-0 galip gelerek hem taraftarlarını sevindirdi hem de lig liderliğini korudu.
Maçın ilk yarısının ilk dakikasından itibaren maça ağırlığını koyan Alaçatıspor, aradığı golü Hakkı Tosun'un ayağından 18. dakikada bularak 1-0 öne geçti. Golün ardından ataklarını sürdüren Alaçatıspor, 2. golü, 30. dakikada, Mustafa Alşimşek'in ayağından buldu. Maçın ilk yarısının skorunu ise Onur Alkan belirleyerek, takımını 3-0 öne geçirdi.

İkinci yarıda 6 gol ardı ardına geldi
Etkili ve atak futbolunu maçın ikinci yarısında da sürdüren Alaçatıspor, 66. dakikada Hakkı Tosun'un kullandığı penaltı atışını gole çevirmesiyle skoru 4-0 yaptı. Golün ardından maça tamamen ağırlığını koyan Alaçatıspor, ardı ardına bulduğu gollerle taraftarlarına büyük sevinç yaşattı. 74. dakikada Sezer Orhonsayın, 75. dakikada Hakkı Tosun, 83. dakikada Murat Yılmaz, 87. dakikada Volkan Okumak ve 90. dakikada da Murat Yılmaz gol kaydederek, maçın sonucunu 9-0 olarak belirlediler.

"Hep birlikte el ele vererek, bu sene şampiyonluk hedefimize ulaşacağız"
Maçın ardından bir değerlendirme yapan Alaçatıspor Kulübü Başkanı Fevzi Özkan, "Taraftarımızın önünde oynadığımız ilk maçımızda çok heyecanlıydık. Güzel oynadık ve güzel bir galibiyet aldık. Taraftarlarımız da tribünleri tamamen doldurarak, takımlarına sahip çıktı. Hep birlikte el ele vererek, bu sene şampiyonluk hedefimize ulaşacağız" diye konuştu.

"Sezon sonunda ipi göğüsleyen takım biz olacağız"
Alaçatıspor Teknik Direktörü Serkan Söğüt de bir değerlendirme yaparak, "İlk defa seyircimizle buluştuk. Alaçatıspor, gerçekten efsane bir kulüp. Şampiyonluk hedefimize ulaşabilmek için iyi bir kadro kurduk. Bize desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Ekrem Oran, sponsorlarımız, kulüp yöneticilerimiz, her zaman bizimle birlikteler. Bir aile olmayı başardık. Ligimiz, zor bir lig. Grubumuz da BAL'ın en zor grubu. Ama biz takımımıza güveniyoruz. Sezon sonunda ipi göğüsleyen takım biz olacağız. Oyuncularımın hepsinin emeklerine sağlık. Kadromuz geniş. Oynatamadığımız oyuncularımız da var. Oynayan ve oynayamayan oyuncularımın hepsini kutluyorum. Artık önümüzdeki haftanın maçına hazırlanacağız" dedi.

Kaynak: İHA